Impresii și recomandări [pag. 3055 / 10896]
Afișate impresii [30541 - 30550] din total 108954 impresii
Casa Double M [Vama Veche] 2 / VAMA VECHE / 2 MAI
- IUNIE, 2017
- de: djpedros [03.07.17]
- RECOMANDĂ
O locatie curata, frumoasa si primitoare
Am fost cazati 4 nopti la aceasta pensiune si ne-a placut. Este amplasata stradal, cu intrare din E87, aproape de intrarea in Vama Veche. Parcarea se face in fata pensiunii. Casa Double M este curata, linistita, aproape de aleea care duce catre mare (drumul pana la mare se parcurge cam in 5 minute). Are o curte micuta dar plina de verdeata, racoroasa, dotata cu un leagan, mese si banci din lemn unde se poate lua masa, o plita cu lemne pe care nu am testat-o dar cred ca era functionala. Mai [...] — vezi review [+5 poze]
Viand Hotel 4 / SUNNY BEACH [Slanchev Briag]
- IUNIE, 2017
- de: Briana8ioana [03.07.17]
- RECOMANDĂ
Mai bine decat ma asteptam
Dupa atatea recenzii negative am decis sa scriu despre cum este in anul 2017 la hotel Viand... Hotelul este unul frumusel si curat, singurul defect major este spatiul exterior limitat. Camerele sunt mari si ingrijite. Prosoapele ne-au fost schimbate zilnic, iar lenjeria o data la 3 zile. Sa fim seriosi, nici acasa nu schimbi lenjeria atat de des!! Piscina este intr-adevar o baltoaca, dar noi nu am fost pentru piscina ci pentru marea si plaja superbe. Deci, daca vrei piscina nu alege [...] — vezi review
Flora Hotel 3 / MAMAIA
- IUNIE, 2017
- de: iuliar* [03.07.17]
- NURECOMANDĂ
Un hotel horror
Am facut rezervare seara si nu am avut timp sa citesc impresiile despre acest hotel, asa ca am mers la "noroc". Nu vreau sa repet ce s-a scris inainte, dar un lucru este clar: EVITATI pe cat posibil acest hotel! Este unul dintre cele mai murdare hoteluri pe care le-am vazut. Am fost cazata la etajul 8 in camera dubla "superioara". In momentul in care am intrat pe holul etajului 8 m-a izbit un miros persistent de urina. Mocheta din hol ca si cea din camera aratau sub orice critica, cu urme [...] — vezi review
Daphne Holiday Club Resort 3 / HANIOTI [Kassandra]
- IUNIE, 2017
- de: love vacancy [03.07.17]
- RECOMANDĂ
Sejur minunat la Daphne
Buna ziua, Vin si eu cu impresii prospete despre acest hotel. Am stat 6 nopti aici, 6 adulti si 1 copil in 3 camere duble. Voi puncta cateva aspecte, care sper eu, sa-i ajute si pe altii in alegerea destinatiei: 1. Camerele sunt simple, tipic grecesti, zugreaveala alb zgronturos pe care am intalnit-o peste tot in Grecia (si la hoteluri de 4 stele), spatioase cu aer conditionat functional. Mobilier simplu, patul confortabil, curatenie in camera zilnic, prosoape schimbate la 2 zile, [...] — vezi review
Galini Hotel 3 / LIMENAS
- IUNIE, 2017
- de: Coniss [03.07.17]
- RECOMANDĂ
La 3 drumuri !
Buna ziua, din nou... M-am decis sa numesc acest review "La 3 drumuri" deoarece hotelul Galini se afla la intersectia a 3 drumuri, zic eu principale in Limenas, capitala Thassos-ului. Ceea ce parea initial o idee nu tocmai buna, zona fiind intens circulata atat ziua dar si pana pe la 11-12PM, s-a dovedit a fi alegerea perfecta deoarece geamurile inchise si AC te face-au sa uiti ca te afli intr-o asa intersectie. Despre hotel acum... Este ca in multe alte locuri o afacere de familie, zic eu [...] — vezi review [+13 poze]
Unde mâncăm? Taverne în Skiathos / SKIATHOS
- IUNIE, 2017
- de: Simona1976 [03.07.17]
- RECOMANDĂ
Taverna Zaharo [Troulos]
Am promis ca voi scrie despre taverna Zaharo aflata la vila la care noi am locuit o saptamana. Este lipita de vila la care am fost cazati si la 2 pasi de plaja. Se poate lua micul dejun contra cost incepand cu ora 9. Nimic sofisticat: omleta, sandwich, etc. Noi am preferat sa luam masa preparata de noi pe balconul terasei - aceeasi de la taverna dar cumparata de la supermarket deci simtitor mai ieftina. Ultima servire a mesei era la ora 17.00 dar nu mai gaseai mare lucru, iar servirea [...] — vezi review
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
- IUNIE, 2017
- de: msnd [02.07.17]
- RECOMANDĂ
Un SULTAN dintre aceia …...
Nu, nu vreau să vă transcriu Scrisoarea III-a. Vreau numai să vă povestesc despre Restaurantul Sultan din Șoseaua Mihai Bravu nr. 247, București. O discuție colaterală la un moment dat, m-a făcut să cred că este vorba de o rețea de restaurante cu acest nume. Dar, am aflat mai târziu că m-am înșelat. Era de fapt vorba de același restaurant, mutat din bulevardul Pache Protopopescu, zona intersecției cu str. Mătăsari, chiar lângă sediul Pro TV. Totuși, mi-a plăcut mult [...] — vezi review [+24 poze]
Unde mâncăm în Costinești? / COSTINEȘTI
- IUNIE, 2017
- de: AZE [02.07.17]
- RECOMANDĂ
Casa Ardeleanca
Ne-am întîlnit inevitabil cu foamea intr-o seară după băi in mare si plimbări pe faleza Costineștiului. Și cum foamea era mare am căutat un loc de mâncat căt de căt aproape de ștrand. Am ochit de ceva vreme Casa Ardeleanca un restaurant elegant pe interior si amenajat rustic in exterior. Bineînțeles ca toți am vrut sa mâncăm afara asa că după ce chelnerii care stau la intrare ne-au invitat înauntru noi am poftit imediat în zona de grădina. Am observat înainte sa ieșim [...] — vezi review [+14 poze]
Vacanța în Santorini / #EXCURSII și CĂLĂTORII
- IUNIE, 2017
- de: maryka [02.07.17]
- RECOMANDĂ
Akrotiri - o pagină de istorie şi o... escapadă pe... Marte... :))
În penultima zi a șederii noastre în Santorini, ne-am decis să vizităm situl arheologic de la Akrotiri , precum și renumita plajă, Red Beach , care e în apropiere. Am luat din nou autobuzul local, cel care merge la Fira și am mers până la intersecția de dinainte de satul Megalochori . Trebuie spus casierului, el te anunță unde trebuie să cobori. Aici am traversat strada, așteptând un alt autobuz, care venea din Fira cu destinația Akrotiri. Biletul costă 1,80 euro pentru [...] — vezi review [+60 poze]
Descoperă Itea / ITEA
- IUNIE, 2017
- de: adialexe [02.07.17]
- RECOMANDĂ








