Impresii și recomandări [3054 / 10896]

Afișate impresii [30531 - 30540]
Balada Hotel 3 / SATURN
  • IUNIE, 2017
  • de: PetreZ [04.07.17]
  • NURECOMANDĂ

Balada celor 3 stele

Asa cum au mai scris si altii, hotelul asta nu prea merita nici o stea. Desi este amplasat aproape de mare si privelistea este frumoasa, alte lucruri pozitive nu se poate spune despre el. Cand am intrat in camera mirosea a fum de tigari, asta nu ar fi fost o problema asa de mare. Insa baia mirosea groaznic, nu era facuta curatenie, dezinfectare, nimic. Pardoseala era murdara, la fel si WC-ul, pe care era pus eticheta DEZINFECTAT, dar de fapt nici nu s-a chinuit doamna care facea curatenie sa [...] — vezi review
Unde mâncăm în Eforie Nord? / EFORIE NORD
  • IUNIE, 2017
  • de: mishu [04.07.17]
  • RECOMANDĂ

Distractie la Acapulco - Terasa Acapulco, Eforie Nord

Ieri am citit un articol scris de colegul @Yersinia pestis in care spune: ”Eforie Nord nu prea oferă cine știe ce variante de distracție nebună, ne-am plimbat în fiecare seară pe faleză, ne-am dus pe la ”Acapulco”, pe terasă, au o ”Caipirinha” bunicică, pe urmă am mers, de nebuni, pe străzi. , brusc am inghitit in sec gandindu-ma ca e vorba de vreo bautura, apoi ca sa fiu sigura ca nu e vreo mancare am si verificat pe net unde daca va intereseaza puteti gasi si reteta. [...] — vezi review [+30 poze]
Pensiunea / Vila Dobrușa 3 / EFORIE NORD
  • IUNIE, 2017
  • de: simonelul [03.07.17]
  • NURECOMANDĂ

Groaznic !!!

Pensiunea Dobrusa - eforie nord - un dezastru total. Nu recomand. Pentru 130 lei /noapte mai bine va duceti unde vedeti cu ochii. Descriere: Acces printr o scara exterioara ca la ghetourile negrilor Internet wirelless - exista modem dar nu merge. nici macar parola afisata nu este buna. Usa intrare camera - o deschideam cu umarul fiindca era dizlocata si sparta pe la mijloc (posibil de la o lovitura de pumn) Miros- ingrozitor de mucegai - atat pe hol. cat si in camera. Miros de inchis. [...] — vezi review
Hillden Lodge Hotel [Șimon] 3 / BRAN

Hillden Bran

O dezamagire totala!!! Am stat la cam 4 parter, apartament, si ma trezeam in tr-un zgomot infernal de la hota bucatariei ce era chiar in fata geamului. Despre panorama, cind te uitat pe fereastra, aveai gardul de imprejmuirw... miros a mucegai iar servirea a lasat de dorit. La parter fiid, seara trebuia sa trag draperia care s-a desprins din clestisori dar nu s-a miscat... in pize aveau o piscina de copii, cd nu am gasit-o lx fata locului. Am comandat o ciorba (doar eu eram pe terasa) [...] — vezi review
Drumul spre Halkidiki / Cu mașina prin Peninsulă / #EXCURSII și CĂLĂTORII

Drumul cu masina spre Pefkochori

Ne-am intors de cateva zile din Grecia, de la Pefkochori. Prin luna februarie am cumparat bilete de la o agentie, apoi am cerut ajutorul colegilor pe site pentru a afla drumul pe care sa merg acolo. Am urmat drumul propus de catre Nasshu. A venit ziua plecarii, sau noaptea plecarii, pentru ca am plecat din Baile Govora la ora 23. Am iesit din tara pe la Calafat-Vidin. Am urmat urmatorul traseu: Baile Govora-Dragasani-Ganeasa- Craiova- Calafat - Vidn. Pana aici sunt vreo 200 de kilometri. [...] — vezi review
MPM Boomerang Hotel 3 / SUNNY BEACH [Slanchev Briag]
  • IUNIE, 2017
  • de: senateo [03.07.17]
  • RECOMANDĂ

MPM Boomerang oferă puţin dar bun

Iubitorii romani de sejururi la mare sunt impartiti in patrioti, admiratori ai insulelor grecesti si consumatori de All Inclusive la turci sau la bulgari. Ma numar printre cei din urma si desi am citit pe AFA ca cele mai bune hoteluri sunt cele din Turcia si cele de 5 stele din Bulgaria am cautat satisfactie cu bani mult mai putini decat in aceste locatii. Anul acesta am ales hotel MPM Boomerang din Sunny Beach pentru ca am vrut o locatie aproape de centrul statiunii. Locatia nu este [...] — vezi review [+9 poze]
Mânăstirea Râmeț / RÂMEȚ & CHEILE RÂMEȚULUI
  • IUNIE, 2017
  • de: donna77 [03.07.17]
  • RECOMANDĂ

Frumusete si liniste

E a doua oara cand vizitez aceasta manastire, prima data a fost in februarie anul trecut si acum recent in iunie. Recomand vizitarea ei in timpul primaverii sau verii datorita peisajului superb. Cei 18 km de la Aiud la Ramet au trecut foarte repede in timp ce admiram frumusetea peisajului din jur. Odata ajunsi la manastire, frumusetea locului iti taie respiratia. Muntele semet care strajuieste parca manastirea, aerul curat, multitudinea de flori, verdele crud al ierbii, toate imbie la liniste [...] — vezi review [+8 poze]
Mera Resort 4 / VENUS
  • IUNIE, 2017
  • de: alexalb [03.07.17]
  • RECOMANDĂ

Al 2-lea an consecutiv

De data asta am fost 2 adult cu 2 copii. Bebelului a dormit în pătuț oferit de hotel rezervat din timp. Fata a dormit cu noi în pat. Patul este destul de mare pentru 3 persoane. Cred ca are 180cm pe lățime. Nu am simțit ca s-a făcut economie la ceva că am fost în extra sezon față de anul trecut în full sezon (vezi impresii). Piscina copiilor încălzită cei mai fericiți ei au fost. De anul acesta ai la bar sucuri acidulate din gama Pepsi pe lângă santal, vin de [...] — vezi review [+3 poze]
'Pobiti Kamâni' - Pădurea de piatră [Ezerovo] / VARNA
  • IUNIE, 2017
  • de: fredutza [03.07.17]
  • RECOMANDĂ

Pobiti Kamâni - Padurea de piatra

Ce să facem până la ora 15.30 cand intram la spectacolul de la delfinariu? Gata: Pobiti Kamâni. Încerc să setez GPS-ul pentru …... nu vrea să recunoască. Și atunci conform review ul de pe AFA introduc Ezerovo. Din Varna GPS-ul ne scoate pe drumul de Sofia. Drum drept, mers regulamentar. La un moment dat GPS spune faceti dreapta și intrăm pe un drum de țară ”minunat” pe care ne-am chinuit vreo 3 km. Urmează o intersecție - incotro s-o luam? Hai să facem iar dreapta. Începe [...] — vezi review [+13 poze]
Vacanța în Albania / DRUMEȚII ALBANEZE

Un pas inapoi în trecut

Împreună cu nevasta și cei doi copii am petrecut șase zile de concediu în Corfu, după care am zis să mergem acasă prin Albania și apoi FYRO Macedonia, ca să mai bifăm două țări în agendă, iar la întrunirile cu prietenii, la un pahar de vin, să ne putem lăuda că am fost în cât mai multe. Am căutat un ferry-boat din Kerkira către Sarande, pentru a nu ne mai întoarce la Igoumenitsa, însă vasele care transportau și autoturisme plecau doar seara, ceea ce nu ne convenea, [...] — vezi review [+3 poze]
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 4.4336240291595 sec
    ecranul dvs: 1 x 1