Impresii și recomandări [pag. 8322 / 10896]
Afișate impresii [83211 - 83220] din total 108954 impresii
O zi în Sfântu Gheorghe și împrejurimi / SFÂNTU GHEORGHE [CV]
- MARTIE, 2012
- de: Costi [13.04.12]
Sfântu Gheorghe. Un pic din savoarea Ţinutului Secuiesc
Aceasta este partea a doua a descrierii modului în care ne-am petrecut ziua de sâmbătă, 10 martie, de la întâlnirea AFA 2012. Prima parte se găseşte aici:(vezi impresii) Părăsind Hărmanul, ne-am îndreptat spre Sfântu Gheorghe, municipiul reşedinţă a judeţului Covasna, aflat la ceva mai mult de 20 km şi unde am ajuns în mai puţin de jumătate de oră. Ne-am oprit chiar în centrul oraşului, pe latura estică a parcului central, Erzsébet park în maghiară, parcul [...] — vezi review [+33 poze]
Descoperă Valea Oltului / #LA PAS PRIN OLTENIA
- MARTIE, 2012
- de: Nobodyforever [12.04.12]
O altfel de Cartea Oltului
Imediat cum părăsești zona Călimănești-Căciulata, spre Sibiu (arhidescrisă de mulți colegi AFA în mod atotcuprinzător), se deschide defileul Oltului. În acest review mi-am propus să supun atenției cititorilor sectorul cuprins între Castrul Arutela și Gura Lotrului (la confluența cu bătrânul Alutus). Despre Castrul Arutela nu pot fi spuse prea multe, fiind într-un stadiu de degradare avansată, lăsat de izbeliște, la cheremul legiunilor, cohortelor și altor soiuri de [...] — vezi review [+16 poze]
Courtyard by Marriot Hotel [Canton, Ohio] 3 / #DESCOPERIND AMERICA
- MARTIE, 2012
- de: senateo [11.04.12]
Canton - un oras mediu tipic pentru USA
Am stat in Canton (statul Ohio) 11 zile. Am locuit la hotelul Courtyard by Marriott. Pretul destul de maricel pentru o noapte, dar e Marriott. Curat, elegant, piscina interioara, sala de gimnastica. Micul dejun este bogat dar este acelasi in fiecare dimineata, nu gasesti nimic in plus niciodata. Orasul este destul de intins, este un conglomerat impreuna cu alte orase, cu Akron care are si aeroportul. Am zburat via Frankfurt, Chicago, iar din Akron am telefonat la receptie si a sosit rapid [...] — vezi review [+4 poze]
Avalon Rooms 3 / ORADEA
- MARTIE, 2012
- de: andranicolle* [09.04.12]
Curat si central
Am avut o delegatie in Oradea si am ales acest hotel dupa ce am cautat destul de mult. L-am ales pentru preturile convenabile si pentru ca era situat central. Este la 10 min de mers lejer pe jos de centrul orasului. S-a dovedit a fi o alegere buna, intrucat este curat si personalul foarte amabil. Am discutat cu proprietarul, care a fost dragut. Am apreciat prosoapele si lenjeria curate, precum si deschiderea proprietarului si dorinta de a iti oferi ce poate pentru a te simti bine. Nici cu [...] — vezi review
Vacanța în Cuba / # EXC și CĂLĂTORII
- MARTIE, 2012
- de: gosabucur [09.04.12]
Cuba - traieste viata
Am fost in Cuba, in martie 2012. In 23 de zile am strabatut insula de la V la Est, de la Vinnales, Havana, Playa Larga, Trinidad, Santiago de Cuba, Baracoa. Este o destinatie nu numai turistica, este o experienta de viata. Cel mai bine a spus-o o finlandeza pe care am intalnit-o in Santiago. Am intrebat-o de faci aici la Santiago (intr-o Casa de la musica - intr-o pauza de salsa, la un Mojito bun). A zis: aici "traiesc" iar in Finlanda muncesc ca sa pot trai aici cu "oameni adevarati". [...] — vezi review
Vacanța / city-break la Paris / PARIS
- MARTIE, 2012
- de: CristinaBr [08.04.12]
24 ore in Paris
Bonjour! Pentru un weekend (8-10 martie) am ales Paris. Am aterizat cu WizzAir pe Beauvais Tille, care este destul de departe de oras, in jur de o ora si treizeci de minute calatorie cu autobuzul care-si face reclama drept "navette officielle" intre aeroport si Paris, capat de linie Porte Maillot cu statie de metrou foarte aproape. Prima impresie: aerul este extrem de curat pentru un oras atat de mare si de populat, cu asa multe masini in circulatie. Orasul croissantelor, nu al [...] — vezi review [+17 poze]
Vacanța în Sicilia / #EXCURSII și CĂLĂTORII
- MARTIE, 2012
- de: Ioana_Ioana [08.04.12]
Sicilia... insula insorita / printre ultimile destinatii visate!
In perioada 24-28 martie 2012 am plecat impreuna cu 3 prietene in Sicilia. Avionul l-am luat din Bucuresti - Baneasa (la 7 dimineata) si am ateriza in aprox. 2 ore in Catania. Am zburat peste Insula Corfu, care arata chiar ca pe harta, am fost foarte incantata :). Cazarea s-a facut in Siracusa, la aprox. 1 h de Catania (cu autobuzul) la Hotel Quality Park 3* (vezi impresii). Autobuzul l-am luat din zona aeroportului, iar acestea vin des, la aprox 1h spre diferite destinatii. Costul unui [...] — vezi review [+33 poze]
Quality Park 3 / SIRACUSA
- MARTIE, 2012
- de: Ioana_Ioana [08.04.12]
Interesant
In perioada 24-28.03.2012 am fost in Sicilia (Siracusa) la Hotel Quality Park. Aeroportul a aterizat la Catania, la 1h de mers cu autobuzul pana la Siracusa si ne-a lasat la autogara. De acolo am luat taxi (aprox. 10 euro / calatorie / 4 persoane) si ne-a lasat la hotel. In aceasta perioada hotelul nu era aglomerat. Mi s-a parut curatel, avea vedere spre mare (chiar daca marea era putin mai departe deoarece centrul Siracusei este Insula Ortigia). Am avut mic dejun care includea: lapte, [...] — vezi review [+3 poze]
2012 Întâlnirea AFA - Grand Hotel Perla Ciucașului [Tărlungeni, BV] / ÎNTÂLNIRILE AFA
- MARTIE, 2012
- de: magdalena [08.04.12]
La o cană cu vin...
Pot spune şi eu, ca şi alţii care am scris impresii pe aceeaşi temă, că nu am intenţionat să creionez această întâlnire, mai mult pentru faptul că am fost şi sunt convinsă că va curge multă cerneală povestind ceea ce s-a întâmplat cu această ocazie. Pentru mine a fost prima întâlnire AFA de acest gen la care am participat şi aş fi putut să nu fiu prezentă nici acum din motive personale, însă am reuşit până la urmă să ajung. M-am bucurat să citesc înainte [...] — vezi review [+20 poze]
2012 Întâlnirea AFA - Grand Hotel Perla Ciucașului [Tărlungeni, BV] / ÎNTÂLNIRILE AFA
- MARTIE, 2012
- de: pepsi70ro [07.04.12]










