Impresii și recomandări [pag. 8270 / 10897]
Afișate impresii [82691 - 82700] din total 108965 impresii
Berlin Green Park Hotel 4 / NISIPURILE DE AUR [Zlatni Piasatsi]
- MAI, 2012
- de: musette2008 [08.05.12]
O super mini vacanta la Berlin Green Park
In perioada 30 apr-3 mai am fost cazata impreuna cu sotul la acest hotel. Totul a fost extraordinar. Curatenie, camera spatioasa cu o vedere la mare de vis, mancarea diversificata si suficienta, cei de dinaintea mea au descris foarte bine felurile de mancare si bautura. Personalul este foarte amabil, cu zambetul pe buze, gata sa te ajute cu orice, le-am lasat tips-uri in borcanelele de la restaurant si bar. Piscina este micuta, exista si una pentru copii dar le-au dat drumul pe data de 2 [...] — vezi review [+9 poze]
Pensiunea Ardelean 3 / VADU IZEI
- MAI, 2012
- de: Mara C [08.05.12]
Incantator
Cu ocazia zilelor libere din această primăvară, ne-am decis să plecăm spre Maramureş, destinaţie care ne atrăgea de mai multă vreme. Din capului locului vreau să menţionez că ne-a încântat de-a dreptul zona, care, din punctul meu de vedere, este una dintre cele mai indicate locuri de vizitat din România. De ce? Pentru că păstrează farmecul aparte al un unui ţinut în care oamenii încă îşi găsesc timp să povestească, să îmbrace portul popular la Sărbători, să [...] — vezi review [+4 poze]
Grand Hotel Varna Hotel 5 / SF CONSTANTIN ȘI ELENA
- MAI, 2012
- de: horatiu1975* [08.05.12]
Super de 1 mai
Cum am mai fost la Grand Hotel Varna m-au surprins enorm comentariile de Paste. Mai ales ca cineva spunea ca este de la o agentie de turism si ca Albena is the best: -) nici pe departe, pentru mine si pentru alte sute de turisti, cel Putin de 1 Mai a fost excelent. Hai sa va spun cum a fost. Plec Sambata dimineata cu sotia si copiii plus gashca de prieteni. Am ajuns pe la 11, am mers la receptie si culmea m-a cazat imediat desi aveam intrarea la ora doua. Mai mult mi-a spus ca din partea [...] — vezi review
Berlin Green Park Hotel 4 / NISIPURILE DE AUR [Zlatni Piasatsi]
- MAI, 2012
- de: cicisorina* [08.05.12]
Recomand acest hotel
Am plecat in aceasta vacanta cu bilet cumparat prin agentie de voiaj dar cu autoturismul personal. Am fost 2 adulti si fetita noastra de 1 an si 8 luni. Suntem din Constanta, deci in 2 ore am fost la hotel. Nu am prins aglomeratie la vama, si cu toate ca am ajuns la ora 10 la hotel am fost cazati fara discutii chiar daca de la agentie ni s-a spus ca o sa fim cazati la ora 14,00. Chiar am fost invitati in lobby bar sa servim gustari, cafea, bauturi racoritoare, fructe, etc. Personal amabil, [...] — vezi review
Saint Thomas Residences [Arkutino] 5 / DUNI / DJUNI
- MAI, 2012
- de: dandulea [08.05.12]
Se merita totusi
Tin sa adaug un comentariu pentru acest resort, deoarece ma simt oarecum dator fata de acest site si fata de comunitatea "amfostacolo", cel putin ultimele sejururi le-am ales inspirat datorita celor care au postat aici impresii si recomandari. Asadar am decis sa-mi petrec minivacanta de 1 mai in Bulgaria, in cadrul resortului Saint Thomas. Aveam o parere extrem de proasta despre Bulgaria, desi este a treia oara cand o traversez cu masina insa prima data cand imi petrec cateva zile aici. Am [...] — vezi review [+13 poze]
HVD Club Hotel Miramar 4 / OBZOR
- MAI, 2012
- de: george777 [07.05.12]
Superfain
Am plecat pentru prima data din tara si am ales la intamplare statiunea Obzor hotel Miramar, beneficiind de pachetul UAI. Nu stiam prea mult despre statiune si hotel, singurele impresii si imagini le-am gasit aici, pe acest site. Am alimentat masina din Romania, am iesit pe la Giurgiu din tara, insa va recomand sa luati leva din Giurgiu de la casele de schimb valutar, rata era de 1 leva=2,3 lei. Am platit taxa de pod, apoi vignieta de 10 leva pe 7 zile la benzinaria de la iesirea din PCTF, dupa [...] — vezi review [+1 poze]
Vila Ferienhaus 3 / BUȘTENI
- MAI, 2012
- de: badenisa [06.05.12]
Dezamagitor - Nu recomand!!!
Un weekend planuit perfect, stricat de tot ce tine de aceasta vila. Si incep cu partea cea mai importanta, si anume curatenia!!! In prima camera in care am fost cazati erau muste moarte pe podea, fire de par, si un smoc de scame chiar langa pat. Gazdele, niste oameni in varsta, s-au aratat binevoitori sa ne schimbe camera. In cea de-a doua camera, de asemenea, la baie nu era deloc curat iar pe pat erau fire de par scurt vizibile, semn ca lenjeria nu fusese schimbata, praf peste tot, etc! Am [...] — vezi review
Pescăruș Hotel [Izvoru Muntelui] 3 / BICAZ & IZVORU MUNTELUI
- MAI, 2012
- de: Trofin Cristina [06.05.12]
Zona superba, un sejur de exceptie, confort minim!
Am vrut sa mergem de 1 Mai la Durau. Am dat telefon la cateva pensiuni cu o saptamana inainte si toate erau ocupate. Am ales apoi zona Bicaz unde ne-am lovit de aceeasi problema! Hotelul Pescarus era ultima optiune si in lipsa de alte solutii am sunat. Aveau camere libere! Citisem despre el ca nu ar fi prea grozav dar vorba aia: ,,nu m-a facut mama la 5 stele". Ne-a incurajat foarte mult insa amabilitatea receptionerei. De fapt personalul e super ok, foarte amabil! In fine am ajuns la [...] — vezi review [+8 poze]
Ladonia Adakule Hotel (ex Alkoclar) [Bayraklidede] 5 / KUSADASI
- MAI, 2012
- de: ailynuka [06.05.12]
Rezonabil
Datorita unor prieteni care ne-au convins sa mergem intr-o mica vacanta am ales sa sarbatorim 1 Mai in Turcia, Kusadasi la hotelul Adakule. Cand am primit oferta pentru hotelul Adakule primul lucru pe care l-am facut a fost sa intru pe Amfostacolo sa vad cum este si ce impresii sunt despre hotel. Impresiile nu erau prea bune... insa am ales hotelul pentru ca oferta a fost foarte avantajoasa. Deci am plecat la drum cu ideea ca nu e prea frumos la hotel, ca nu e de 5* si ca nu se compara cu [...] — vezi review [+16 poze]
Anzac Hotel 3 / CANAKKALE
- MAI, 2012
- de: ailynuka [06.05.12]









