Impresii și recomandări [8265 / 10897]

Afișate impresii [82641 - 82650]
Catalonia Bavaro Beach, Casino & Golf Resort 5 / PUNTA CANA
  • MAI, 2012
  • de: GYL* [18.05.12]

De ieri... 'Am Fost Acolo'!!!

Abia intors din America Centrala (zona Caraibelor) - Republica Dominicana- Punta Cana- Catalonia Bavaro Beach, Casino & Golf Resort, ma grabesc sa fac prima mea postare cu impresii despre aceste locuri exotice pline de inedit, contraste, splendoare, rasfat si hrana pentru spirit, minte si trup! Ma alatur "familiei" acestui site, avand in vedere posturile multe care mi-au fost de real folos in alegere cat si in micile "smecherii" sau cum se zice "tips-uri", fara de care nu puteam merge cu [...] — vezi review [+56 poze]
Pensiunea Cheile Nerei [Sasca Română] 3 / SASCA MONTANĂ
  • MAI, 2012
  • de: mada_g [17.05.12]

Inceput promitator, final dezamagitor

Am fost si eu impreuna cu un grup de prieteni la pensiunea Cheile Nerei in luna mai anul acesta. Totul suna promitator, proprietarul foarte dragut numa' ca am ajuns acolo intr-o vineri noapte, la cabana era un team building al unei firme, muzica era la volum maxim pana la ora 2-3 dimineata, cu toate ca i-am rugat de mai multe ori sa dea un pic mai incet. Camere sunt ok dar destul de sterile si basic, nu au nici un pic de personalitate. Camera noastra a fost murdara, foarte mult praf si scame [...] — vezi review
Star Hotel Terminus 4 / NAPOLI
  • MAI, 2012
  • de: andr* [17.05.12]

O oaza de curatenie intr-un oras haotic

Am fost intr-o scurta vacanta de 4 zile in Napoli. Am fost avertizati de nenumarate ori de diverse cunostiinte despre "curatenia" acestui oras, insa am ignorat aceste mesaje deoarece planul nostru a fost sa vizitam mai mult imprejurimile acestui oras (Insula Capri, coasta Amlfitana... by the way niste locuri superbe!!). Dar sa revin la subiectul nostru... de la aeroport am luat un autobuz care ne-a lasat in Piata Garibaldi, hotelul nostru fiind exact vis-a-vis de statie. Cum am coborat din [...] — vezi review
Odessos Park Hotel 4 / NISIPURILE DE AUR [Zlatni Piasatsi]
  • MAI, 2012
  • de: zeus [17.05.12]

Foarte neprietenos

Nu va sfatuiesc sa mergeti lá acest hotel. Furnici in camera. Masa este sub orice crítica. Daca aveti bunici lá tara cred ca va facut FRIGANELE. Este o masa infecta. Referitor lá personal: tipic romanesc si neprietenos care cere spaga lá cazare (Bell Boy). Am avut o maré deceptie lá cat este laudata Bulgaria. Plaja este ca lá Saturn. Umbrela sezlong 19 leva, mai scump ca lá Mamaia. Nu mai má duc niciodata acolo. [...] — vezi review [+1 poze]
Descoperă Verona și împrejurimile / VERONA
  • MAI, 2012
  • de: amero [17.05.12]

Villafranca un orasel incarcat de istorie/o mica bijuterie in apropierea Veronei

Villafranca di Verona face parte din regiunea Veneto, provincia Verona, fiind situata la sud de Verona in asa numita Basso Veronese. Localitatea este o mica bijuterie incarcata de istorie si monumente. Oraselul este patronat de Sf. Petru si Pavel, sarbatoriti cu mare fast in 29 iunie. Este situat la cca 50 m peste nivelul marii, in imediata apropiere a Veronei, la poalele dealului San Pietro, unde raul Adge patrunde in campia Panoniei, formand o oaza de-a lungul a 30 de km de lacul [...] — vezi review [+15 poze]
Kaliakra Superior Hotel 4 / ALBENA
  • MAI, 2012
  • de: dpavel [17.05.12]

Weekend la Kaliakra.

Am fost la hotel Kaliakra, trei adulti doua nopti la un pret excelent (111 euro) plus cheltuielile de drum. Voi expune aici ceea ce intereseaza in general: * check-in-out: foarte rapid. * camere: mari spatioase, f. curate, mobilier nou, balcon-terasa cu masa si scaune de plastic, toate camerele au vedere partiala la mare, curatenia zilnica in intevalul orelor 11-17, minibar gratuit o data pe sejur, paturi odihnitoare. dulapuri mari pentru haine. in dulap se afla un seif contracost (noi nu [...] — vezi review [+20 poze]
Flo' Mary Hotel 3 / BRAN

Pensiune de 3 stele cu fite de 'hotel'

Am stat 4 nopti de luni pana vineri, cand "hotelul" era absolut gol. Cand am ajuns ne-a dat o camera care nu avea uscator de par, cum solicitasem in prealabil acest lucru, domnul de acolo ne spune ca din pacate sunt 4 camere care nu au... ok... ok dar avand in vedere ca nu mai este nimeni in hotel, nu ne puteti da o alta camera? in fine, ne-a dus la o camera cu uscator de par. Despre camera: O camera extrem de mica, abia aveai loc sa te misti. Baia murdara, erau fire de par pe capacul [...] — vezi review
Descoperă Viena / VIENA

Viena - capitala muzicii! / Un vis implinit!

Cu multi ani in urma, am citit un articol despre controversatul dirijor. M-a pus pe ganduri si am inceput sa-i caut concertele, Maastricht, am avut noroc, mai bine nu puteam nimeri, m-a fascinat ce-am ascultat, apoi am ascultat cateva concerte din orase germane, apoi Londra si apoi superconcertul din Australia. Acesta mi-a pus capac! Am inceput sa visez! In toamna, cu ajutorul unui om de suflet, unui om cu mult caracter, unui om pe care-l respect, am reusit sa procur sase bilete la concertul [...] — vezi review [+28 poze]
Metro Hotel 3 / BUDAPESTA

Hotel Metro un loc placut....

Saptamana trecuta eu si sotul meu ne-am hotarat sa ne petrecem cateva zile in Budapesta. Auzisem de la foarte multa lume lucruri frumoase despre oras si ne-am decis intr-un final sa descoperim si noi Budapesta. Despre oras va voi povesti intr-un review separat, dar acum ma opresc doar la a va spune cateva lucruri despre hotelul unde am stat. Dupa lungi cautari pe internet am optat pentru ceva aproape de centru si cat mai accesibil din punct de vedere financiar, hotarandu-ne la Hotel Metro. [...] — vezi review [+13 poze]
Unde mâncăm în Viena? / VIENA

Mi-am facut de cap!

Trecuse bine de pranz, vizitasem catedrala St. Stephan interiorul, turnul care avea lift, cel cu 300 si ceva de scari nici nu aveam de gand si catacombele. Dupa ce am vazut numai interiorul catedralei, am fugit la ora 12, la ceas sa vedem intreaga procesiune, apoi iar catedrala cu turnul si catacombele. Ne-am dat intalnire, baietii s-au dus si in celalalt turn, la o cafea melange, la o terasa din apropierea catedralei. In formatie completa si lihniti de foame ne-am indreptat spre [...] — vezi review [+47 poze]
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 3.9551801681519 sec
    ecranul dvs: 1 x 1