Impresii și recomandări [pag. 8211 / 10897]
Afișate impresii [82101 - 82110] din total 108968 impresii
Royal Plaza Hotel 3 / TIMIȘOARA
- IUNIE, 2012
- de: tzoik [22.06.12]
Un mare 'NU' pentru acest hotel
Am petrecut o noapte la acest hotel in tranzit, intorcandu-ne din vacanta. Am rezervat camera telefonic, specificand clar ca suntem un cuplu cu un copil. La telefon ni s-a comunicat un pret, iar a doua zi la check-out ni s-a solicitat o suma cu 20 RON mai mare, pe motiv ca pretul furnizat telefonic era aferent unei camere single. Desi am solicitat sa vorbim cu cineva din conducere ni s-a spus ca nu e nimeni disponibil, iar nr. de telefon de la Protectia Consumatorului nu ni s-a furnizat, [...] — vezi review
Descoperă zona Padina [şi împrejurimile] / MASIVUL BUCEGI
- IUNIE, 2012
- de: STEFAN I [22.06.12]
Drumeţie de vis
Intr-o zi frumoasa de vara de la inceputul lunii iunie am plecat spre Buşteni cu gândul de a urca cu telecabina la Babele. Am parcat aproape de telecabina şi în jurul nostru au aparut 2 oameni care au inceput sa-mi povesteasca despre frumuseţile pe care le putem vedea daca mergem cu masini de teren pe un traseu la alegere. Nu mi-au inspirat prea multa încredere, însa unul dintre ei mi-a arătat nişte imagini superbe. Ne-am tocmit si cu 40 de lei de persoana am plecat spre Lacul [...] — vezi review [+11 poze]
Pensiunea Elena [Siriu, BZ] 2 / SIRIU-NEHOIU [BZ]
- IUNIE, 2012
- de: mijadan [22.06.12]
Valea Siriului
Am fost pentru prima data pe Valea Siriului si pot spune ca in mare am fost multumit. Am fost cazat la pensiunea Elena din Siriu si pot spune ca este linistita, curata, singurul inconvient a fost ca baia era pe hol, dar nu la comun aveam cheie si nu intram decat noi, in schimb a fost OK, curtea interioara mare cu foisor, loc de joaca pentru copii, gratar, sala de mese, per total este un raport pret calitate bun, am dat 80 RON pe noapte. In zona am fost la cascada CASOCA din localitate, drumul [...] — vezi review [+2 poze]
Agora Residencia BCN 2 / BARCELONA
- IUNIE, 2012
- de: alinna [22.06.12]
Barcelona de vis
Sejurul a fost de 5 nopti (iunie), la Residencia Agora (un hotel situat intr-un campus universitar, deschis turistilor). Zbor cu Blue air, OK, fara intarzieri. Despre hotel, pot spune ca am fost f multumita, camera mare (camera standard, insa fara TV), aer conditionat, mic dejun diversificat si mai mult decat suficient (singura obiectie a fost ca nu ofereau si legume); il recomand persoanelor tinere, grupuri, care nu doresc sa investeasca prea multi bani in hotel, ci in obiective turistice [...] — vezi review [+14 poze]
Richmond Ephesus [Pamucak] 5 / KUSADASI
- IUNIE, 2012
- de: george.daca [22.06.12]
O vacanta reusita, exact ce ne-am dorit.
1. Hotelul. Un lucru foarte important pe care au pus accent, CURATENIA, zilnic au fost schimbate prosoapele si lenjeria iar in bar se regaseau zilnic 2x apa+pepsi+mirinda. Aerul conditionat functiona destul de bine, iar camerele nu foarte mari pareau renovate (mocheta noua). Recomand camera in cladirea principala. 2. Mancare. Singura parte care nu mi-a placut a fost legata de faptul ca intr-un hotel de 5 * (asa cum pretind ei ca sunt) nu ai voie sa stai la coada, s-a intamplat de doua [...] — vezi review [+8 poze]
Delta Hotel [Jupiter] 3 / JUPITER / AURORA
- IUNIE, 2012
- de: ali09 [22.06.12]
Totusi o varianta buna pentru cei cu copii
Plecand la drum totusi cu impresiile de pe net, nu foarte favorabile mai ales cu privire la cazare , si cum unul dintre primele lucruri pe care le vezi este camera, am fost placut surprinsa, repet, mai ales in comparatie cu ratingul scazut. E foarte adevarat ca mi se spusese la tel ca au fost renovate. Mobila mi s-a parut super buna, paturile cu protectie pt saltea, totul destul de ok. Doar ca in prima camera repartizata, aparatul de aer conditionat avea un miros ciudat si din acest punct de [...] — vezi review
Selectum Family Resort Side (ex Silence Beach) [Kizilagach] 5 / SIDE
- IUNIE, 2012
- de: happymummy [22.06.12]
Un sejur foarte fain!
Ne-am intors de cateva zile de la Silence Beach Resort si impresia generala este foarte buna. Dupa doi ani de mers la hoteluri din Lara (Miracle si Rixos), am ales Side si Silence Beach Resort din doua motive principale:(i) pretul sejurului si (ii) facilitatile pentru copii. Recunosc ca aveam o strangere de inima la gandul ca poate nu va fi la fel de bine ca in Lara. Insa noi am fost foarte multumiti, iar complexul, cu toate componentele sale, a fost peste asteptarile noastre. Pe scurt: [...] — vezi review
Balmaz Hotel [Balmazujvaros] 4 / HAJDUSZOBOSZLO
- IUNIE, 2012
- de: sarkadizoli [22.06.12]
Un weekend super!
Am petrecut trei zile excelente în Hotelul Balmaz, din localitatea Balmazújváros (Balmazuivaroş). la doar nici 20 de kilometri de renumitul, dar supraaglomeratul Hajdúszoboszló, am găsit o podoabă. Hotel stil castel de 4 stele, cu servicii excelente, baie terapeutică termală, wellness, cu bazine de copii, de înnot. Mîncare excelentă şi atît încît nu poţi mînca toată. Teren de bowling, de billiard, saună, infra şi masaj în hotel. Camere superbe, cu şi fără [...] — vezi review [+4 poze]
Malibu Hotel 4 / MAMAIA
- IUNIE, 2012
- de: danmlb [22.06.12]
Ireprosabil
Incredibil de bine pentru litoralul roamnesc, camerele foarte curate si foarte bine intretinute, cu mobila wenghe pe fond bej, baia destul de mare, curatenie de 2 ori pe zi odata cand eram la micul dejun apoi cand eram pe plaja, prosoape schimbate in fiecare zi, panorama foarte frumoasa, camere foarte bine izolate fonic, frigiderul raceste foarte bine si este nezgomotos. Televiziunea este RCS si contine in pachetul de programe si HBO. Personalul foarte amabil iar micul dejun este destul de [...] — vezi review
Drumuri bulgărești, cu bune și rele / #CU MAȘINA ÎN BULGARIA
- IUNIE, 2012
- de: iulianic [22.06.12]








