Impresii și recomandări [8191 / 10897]

Afișate impresii [81901 - 81910]
Titanic Beach & Resort Hotel [Lara] 5 / LARA

Se poate si mai bine!

Abia ne-am intors din vacanta petrecuta pe Titanic. Este un hotel bun insa nu se compara cu hotelul Concorde la care am stat anul trecut. Stiam de la bun inceput la ce sa ma astept insa am preferat sa ma incadrez in bugetul de anul trecut si am coborat un pic standardul. Cazarea s-a facut relativ rapid, aprox. 2,5 ore de la sosire, bineinteles contra unei mici atentii. Camera a fost cu vedere la mare, pe partea cu Rixos, spatioasa - 2 paturi mari si o canapea extensibila, curata. Am fost [...] — vezi review [+6 poze]
Complex Mediteranean (ex Mercur-Minerva) 3 / MAMAIA

Nu recomand

Despre complex nu prea am ce sa spun decat ca este prin zona la categoria trei stele. Conditiile sunt acceptabile pentru cei fara mari pretentii. Dar exista o mare problema acolo despre care am inteles ca nu pleaca toata vara si asta face totul jalnic pe acolo. Este vorba despre patroana. Eu nu am vazut in viata mea asa ceva, parca ar vrea sa faca totul pentru a fugarii clientii. Nu a trecut o zi cat am stat acolo sa nu jigneasca clienti si sa nu faca pe nebuna. Nici nu stiu cu ce sa [...] — vezi review
Pensiunea Casa Vânătorilor 4 / BĂILE OLĂNEȘTI

Multumitor

O sa incerc sa fac un rezumat scurt. Am fost la baile Olanesti, 3 zile, pentru copii, auzisem de izvoare si am zis sa le incercam. Am stat cazati 2 nopti la aceasta pensiune. Zona este superba, de vis si amplasarea cabanei este superba. Camera este ok, nici mare nici mica, este ok. In aceste 3 zile nu a intrat nimeni sa ne faca curat sau sa ne schimbe prosoapele, a trebuit sa insistam, mancare lasa de dorit cu toate ca bucatareasca este persoana cea mai agreabila dintre toti angajatii. [...] — vezi review
Club Anca Hotel 3 / EFORIE NORD

Sa nu crezi nimic...

Titlul spune tot. Îmi pare bine ca nu am dat crezare impresiilor negative si am ales acest hotel pt a petrece un concediu plăcut. Nu spun ca totul a fost perfect, dar nici nu am ales un hotel de 5 stele. Începând cu cazarea, au fost intelegatori si ne-au făcut cazarea de la ora 10 desi ar fi trebuit sa ne cazam dupa ora 2. Am avut camera in hotelul mare, cu vedere spre mare. In camera am gasit tot cea ce este scris si pe site-ul hotelului. Pot spune ca singurul inconvenient a fost lipsa [...] — vezi review
Limak Arcadia Golf & Sport Resort 5 / BELEK
  • IUNIE, 2012
  • de: MCM [02.07.12]

To Be(lek), or not to Be(lek)? To Belek!!!

“Coffee should be black as hell, strong as death, but sweet as love" spune un proverb turcesc. Daaa, bine, stiu ca este in engleza, dar inchideti si voi ochii si mirositi impreuna cu mine minunata cafea turceasca. Puteti s-o si gustati cu sorbituri mici si atente. Atentie ca frige. Eeee, v-am spus sa fiti atenti! Vorba vine cafea turceasca, pentru ca de fapt turcii nu sunt de loc producatori de cafea. Doar o importa si o imbunatatesc pana la aroma finala a celor 3 clocote, in ibricul de [...] — vezi review [+80 poze]
Mediterranean Resort 4 / PARALIA KATERINI
  • IUNIE, 2012
  • de: ynu [02.07.12]

Concediu super...

Drum: Din Oradea prin Serbia, Macedonia, Grecia. Totul a decurs fara probleme, drumuri foarte bune. O singura problema: statul in vami. Pe caldura care a fost nu era prea placut sa pierzi 2 ore prin vami. Hotel: Un hotel care isi merita cele 4 stele. Totul pus la punct, recent renovat. Camerele sunt destul de mari, tv lcd, frigider si binenteles ac. Baia foarte frumoasa cu un dus mai mult decat generos. Curatenia se facea zilnic, prosoape schimbate in fiecare zi. Sampoane si geluri de dus [...] — vezi review [+11 poze]
Selectum Family Resort Side (ex Silence Beach) [Kizilagach] 5 / SIDE

Vacanta reusita!

Ne-am intors de curand de la Silence Beach si pot sa spun ca am avut o vacanta reusita. Inceputul, adica prima zi, nu a fost asa cum speram in sensul ca avionul a avut o ora intarziere si (plecarea din Sibiu la ora 18:30 nu e deloc convenabila) cu zbor si transfer am ajuns la 22:45. Nu am stiut ca check-in-ul la hotel (de 2 ore) este o “regula” pt ei, desi am ajuns dupa ora 14. Ziceau ca e o problema cu sistemul, dar cred ca problema era la ei. In acest timp am fost la masa, care la ora [...] — vezi review [+8 poze]
Redescoperă Masivul Bucegi / MASIVUL BUCEGI
  • IUNIE, 2012
  • de: rita [02.07.12]

Traseu Babele - Piatra Arsa - Cota 2000

Am ajuns sambata dimineata in Sinaia cu planul clar facut in minte inca de la ora 5 si jumatate de cand plecasem din Bucuresti. Vroiam sa fac traseul Babele - Piatra Arsa - Cota2000. Sinaia e locul meu de suflet Bucegii sunt amintirea perpetua a copilariei si adolescentei mele. Multi nu vor intelege de ce mi se pare extraordinar sa parcurg trasee usurele prin munti iar aici vin cu o mica completare: ani de zile nu am putut urca datorita unui accident la picior dar acum de cativa ani, complet [...] — vezi review [+6 poze]
Grifid Encanto Beach Hotel (ex Sentido Golden Star) 4 / NISIPURILE DE AUR [Zlatni Piasatsi]
  • IUNIE, 2012
  • de: Floria [02.07.12]

Un hotel care ne-a readus bucuria vacantei

Am inceput sa pregatesc vacanta la mare de anul acesta inca din februarie cand am platit avansul pentru 8 nopti de cazare la hotelul Berlin Golden Beach din Nisipurile de Aur. Speram sa fie o vacanta reusita pe litoralul bulgaresc pentru intreaga familie, la fel ca cele din ultimii ani. Am fost din 2007 incoace la Albena, Constantin si Elena, Duni, Sunny Beach, Nisipurile de Aur dar si la Veliko Tarnovo si Arbanassi, ne-am indragostit de Balcic, Sozopol si Nessebar, am stat in hoteluri mai [...] — vezi review [+26 poze]
Cometa Hotel [Jupiter] 2 / JUPITER / AURORA

Un hotel bun / statiune linistita

Am hotarat ca anul acesta sa mergem la mare intr-un loc unde nu am mai fost de mult... cam din copilare! :) Litoralul romanesc-Jupiter. Am ales asta si datorita forumului acesta, interesandu-ne de mai multe hoteluri din sudul litoralui: hotelul Cometa, cu toate ca stiam din review-urile de pe forum ca este un hotel mai potrivit familiilor cu copii. Am ajuns acolo la orele 13 si am fost primiti cu caldura si ospitalitate, fiind cazati imediat. mentionez ca ora de cazare era 15.00. Cand am [...] — vezi review [+8 poze]
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.3031649589539 sec
    ecranul dvs: 1 x 1