Impresii și recomandări [pag. 8163 / 10897]
Afișate impresii [81621 - 81630] din total 108970 impresii
Unde mîncăm? Taverne în Skala Panagia / SKALA PANAGIA (C. AMMOUDIA)
- IUNIE, 2012
- de: Lyssys [24.07.12]
Restaurant Fedra - Golden Beach, Thassos - doar despre mâncăruri, sau cum (şi ce) se mănâncă în mod obişnuit...
Mi-aş dori ca fiecare cititor să facă, în timp ce citeşte, şi mai ales în timp ce priveşte fiecare fotografie, paralela (ca exerciţiu imaginativ) cu aceleaşi tipuri de mese (mic dejun…, prânz…, cină…) în felurite alte locaţii cu aceeaşi destinaţie, de pe litoralul nostru şi nu numai de pe litoral! …Cu figurile impasibile ale ospătarilor noştri, istoviţi de gândul de a li se termina mai repede şi ziua aia de muncă (ce diferenţă faţă de cei cinci inimoşi şi [...] — vezi review [+25 poze]
Aquamarine Hotel 4 / SUNNY BEACH [Slanchev Briag]
- IUNIE, 2012
- de: vali30 [23.07.12]
Dezastru :)))) si este inca putin spus
Salut Dupa sejurul pe care tocmai l-am petrecut la Sunny Beach, hotel Aquamarine, nu pot lasa si alte persoane sa se pacaleasca. Toti clientii acelui hotel am fost nemultumiti de serviciile acestui hotel. Aici nu conta cat de pretentios ai fi sau nu, aici reuseau sa enerveze pe oricine si pe fitosi si pe cei simpli. Am luat acesta oferta de pe internet prin intermediul unui site de reduceri gen cupoane, care site a apelat la randul sau la o agentie de turism din Iasi chiar daca noi suntem [...] — vezi review
Vacanța în Croația / diverse #
- IUNIE, 2012
- de: paula mirela [23.07.12]
Circuit in Croatia
In speranta ca impresiile mele vor fii cat de cat folositoare celor care aleg aceasta destinatie scriu (cu intarziere!) despre circuitul pe care l-am facut intre 22 iunie -1 iulie in mai multe tari din fosta iugoslavie si care a vizat in principal croatia. nu voi repeta detaliile istorice si de ordin artistic ale obiectivelor vizitate pt. ca au facut-o cu multa inspiratie si acrivie cei dinaintea mea, carora le multumesc pt. ca m-au ajutat enorm in documentarea f. serioasa pe care o fac [...] — vezi review [+32 poze]
Ephesia Holiday Beach Club [Long Beach] 4 / KUSADASI
- IUNIE, 2012
- de: bgm_marcel [23.07.12]
Un vis frumos!
Am ajuns și în Turcia, la acest hotel, care, în comparație cu condițiile de anul trecut din Grecia (Melissa Hotel - Psakoudia), este de nota 10. Nu am cuvinte, a fost un vis frumos, totul era minunat, personalul hotelului foarte amabili, curățenie, etc. Singurul inconvenient a fost că în camera mea (îmi pare rău dar am uitat numărul camerei) nu funcționa în parametrii normali aerul condiționat iar frigiderul nu răcea suficient de tare. În schimb, SUPERB!!! Plaja este [...] — vezi review
Descoperind Odessa / ODESSA
- IUNIE, 2012
- de: rinaldoparaipan [23.07.12]
Excursie in Ucraina = Calatorie in timp
Am facut aceasta excursie la invitatia unei rude si nu puteam sa o refuz. La inceput nu prea m-a incantat ideea, dar am zis hai s-o fac si pe asta. Asa ca mi-am imbarcat familia in masina si... directia Galati. Am plecat la 7.30 din Bucuresti si la ora 16 eram in Odesa. Am avut noroc la vami, am trecut relativ repede, cred ca in maxim 45 min am facut 4 controale (1 la romani, 2 la moldoveni si una la ucrainieni - de altfel cel mai amanuntit, adica verificat medicamentele din trusa, torpedo, [...] — vezi review [+5 poze]
Detelina Hotel 3 / CHAIKA
- IUNIE, 2012
- de: gotty [23.07.12]
Experienta inedita
Chaika nu se poate numi statiune turistica. E un fel de 2 mai, un loc in care asteptarile trebuie sa fie pe low ca sa intri in starea zen... Intr una din seri am fost sa mancam in Nisipuri la o bodega la care mai mancasem si anul trecut si acum 2 ani. Partea frumoasa a fost ca dupa ce am mai stat de vorba cu chelnerita (ce o cunoasteam din vizitele anterioare) ea ne a spus ca nici nu stie unde i Chaika :). Pe urma si a adus aminte de Journalists, asa fiind cunoscuta asezarea in zona [...] — vezi review [+4 poze]
Tiva del Mar (ex Caesar Palace) Hotel 4 / SVETI VLAS
- IUNIE, 2012
- de: kikii123 [22.07.12]
Nu are cum sa nu iti placa
Este un hotel minunat, cu angajati minunati. Nu ai cum sa nu te simti bine inca de la venire. Animatorii hotelului sunt foarte de treaba si te atasezi repede de ei. Mancarea este buna, nu excelenta, dar te saturi, doar ca pe niciun site nu scrie ca restaurantul este de 3 stele. Totul este curat si bine ingrijit. Am fost de 2 ori in vara aceasta si am mai vazut doar o familie de romani, in rest doar nemti, polonezi, suedezi etc. Recomand cu cea mai mare dragoste acest hotel. Ma facut sa [...] — vezi review
Majestic Hotel [Jupiter] 3 / JUPITER / AURORA
- IUNIE, 2012
- de: MariettaMaria* [22.07.12]
Recomand cu mult drag
Vara aceasta am decis sa mergem acolo, si bine am facut. Hotelul este foarte bine renovat. Ceea ce mi-a placut foarte mult este faptul ca mancarea este deosebita. La intrare in restaurant, ne-au intampinat ospatarii cu multa caldura si ne-au servit cu foarte mult drag. Responsabilul bucatariei era foarte atent la detalii, intreband pe toata lumea daca se simte bine si daca mai doresc ceva, mi s-a parut ca nu este roman, deci strainii fac treaba mai buna decat noi romanii, avand in vedere ca [...] — vezi review
Sunconnect Atlantique Holiday Club [Long Beach] 4 / KUSADASI
- IUNIE, 2012
- de: marival [22.07.12]
F. frumos
camere dragute plaja frumoasa intrarea in mare lina 2 piscine super f curate recomand acest hotel f sincer mancare diversificata, o terasa imensa pt servirea mesei 4 baruri cred suficiente oricarei persoane , servirea in pahare de unica folosintza sustin review -ul familiei din Motru care a descris mai amplu totul o vacantza reusita in Kusadasi la acest moment ceva probleme in gasirea unui sezlong dimineatza la 9 la mare dar se gasea sincer si la piscina , nu era [...] — vezi review [+5 poze]
Vila Ocnita 2 / OCNA SIBIULUI
- IUNIE, 2012
- de: Nyfi [21.07.12]







