Impresii și recomandări [pag. 8129 / 10898]
Afișate impresii [81281 - 81290] din total 108974 impresii
Orfeu Hotel 3 / MAMAIA
- IUNIE, 2012
- de: bartaiomu [07.09.14]
Se putea si mai bine
Am fost un week-end la hotelul Orfeu din Mamaia. Nu prea imi place Mamaia din cauza aglomeratiei si galagiei, dar am avut o nunta la un hotel apropiat si ne-a cazat acolo. Camera destul de mare, la fel si baia. Singurul dezavataj era ca pe jos era doar gresie si nu era foarte curat. Hotel amplasat langa plaja, dar cu o parcare foarte mica. Mic dejun saracacios, puteau sa faca si ei un efort si pentru banii pe care i-am dat sa nu ne dea oua, branza, mezeluri si cremwusti. In rest ok [...] — vezi review
Golden Plum Hotel [Buftea] 4 / BUCUREȘTI
- IUNIE, 2012
- de: bartaiomu [07.09.14]
Nebunie la piscina.
Am fost la Hotel Golden Plum din Buftea - Dambovita in vara lui 2012. Am avut niste prieteni cazati acolo si am zis sa stam si noi peste noapte. Hotel mare, curat si modern. Camere ok. Aglomeratie mare la piscina. Ca un minus intrarea la piscina era acceptata contracost si celor care nu erau cazati in hotel. O gramada de " baieti de comuna" care sareau, faceau tumbe in apa si tipau ca toate animalele in apa si pe marginea piscinei. Cei din staff-ul hotelului nu au luat nici o masura [...] — vezi review
Laguna Garden Hotel 4 / ALBENA
- IUNIE, 2012
- de: Denis70 [12.08.14]
A fost super
Ajunsi in jur de ora 12,00 la receptie, camera am primit-o fix la ora 14,00. In rest curatenie, camere spatioase, paturi mari, echipa de animatori de nota 10, sezlonguri suficiente la piscina, circa 150 metri pana la mare. Mancarea diversificata si gustoasa, multe feluri de branzeturi (cascaval) si mezeluri, erau si de buna calitate, fructe de sezon la discretie, personal amabil. Intre mare si hotel este un parc frumos cu multe flori. Plaja era curata, nisipul fin, aveau niste [...] — vezi review [+20 poze]
Granada Luxury Resort & Spa [Ocurkalar] 5 / ALANYA
- IUNIE, 2012
- de: David26* [06.08.14]
Un Hotel De Vis
Am fost in acest hotel timp de 9 zile in luna iunie si nu va pot spune cat de superb este acest hotel. Am plecat din Bucuresti la ora 00.00 din Bucuresti si am ajuns la vama [RO-BG] la ora 01.00. La bulgarii dupa cum stiti drumuri cam proaste. Am ajuns la vama [BG-TR] la ora 07.00 (Pentru ca am fost pe un drum de 6 ore in Bulgaria din greseala) Am dormit o noapte intermediara la Istambul si ne-am continuat drumul. Am ajuns la hotel, un hotel impunator, luxos si de asemenea imens (ca orice [...] — vezi review [+1 poze]
Diana Palace Hotel 4 / ARGASSI
- IUNIE, 2012
- de: bmadalina2003 [30.07.14]
Hotel bun
Hotel Diana Palace se face remarcat prin ospitalitatea patronilor si a angajatilor care sunt tot timpul prezenti pentru ati rezolva orice fel de problema ai. Mancarea a fost buna, bucatarul fiind prezent prin sala in fiecare zi, intrebandu-te daca totul este bine sau daca vrei sa faca un anumit fel de mancare. Camerele erau curate, cam de trei stele as spune, dar daca te simti bine nu iti trebuie mai mult de atat. Curtea hotelului era ingrijita, chiar patroana avand grija de flori si de [...] — vezi review
Marbella Corfu Hotel (ex Marbella Beach) 5 / AG. IOANNIS Peristeron
- IUNIE, 2012
- de: DUCESA2009 [24.07.14]
Nu cum ne-am asteptat!
Am plecat in Corfu impreuna cu inca doua familii, cu copii. Biletele le-am luat de la o agentie din tara, incluzand cazare si masa, demipensiune. Drumul nu ne-a obosit deoarece am ales sa dormim o noapte aproape de granita cu Grecia, langa Culata, mai exact in Sandaski la Hotel Aneli (18 euro/noapte). Ne-a placut mult acest orasel, era o piata pietonala cu multe terase si magazine chiar in zona hotelului. Hotelul Aneli nu este dragut, dar merge sa dormi o noapte la banii astia. Macar lenjeria [...] — vezi review
Cabana Daria [Valea Buciniș] 3 / ARIEȘENI [AB]
- IUNIE, 2012
- de: Roxi Birta [22.07.14]
Totul la superlativ
Cabana Daria este situată parcă într-un colț de rai: liniște, aer curat, verdeață, loc de joacă pentru copii. Interiorul cabanei este impecabil. Fiecare cameră are baie proprie și este dotată cu televizor (cablu tv). Cabana are parcare proprie. Gazdele sunt foarte primitoare. Am fost aici de mai multe ori și mi-a plăcut foarte mult. De aceea, de fiecare dată când avem ocazia, ne întoarcem cu mare drag. Totul este la superlativ. Acesta este adevăratul turism. Felicitări [...] — vezi review
Pensiunea Pappacabana [Săticu de Jos] 3 / MASIVUL PIATRA CRAIULUI
- IUNIE, 2012
- de: Dana P [21.07.14]
O alegere neinspirata!
Pensiunea Pappacabana este situata intr-o zona de munte foarte frumoasa! Peisajul este superb, chiar si cand ploua. Drumul este ok, mai putin de la soseaua principala catre pensiune. Este un drum de tara, cu pietre si mult, mult praf. Pensiunea nu e mare, e draguta si oarecum modesta! Este o zona linistita, atat de linistita incat te poti deconecta de restul lumii, mai ales ca nu ai semnal la telefon :) Din pacate n-am stiut de acest lucru pana sa ajungem acolo, asa ca ne-am trezit ca nu [...] — vezi review [+8 poze]
'Opționale' din Katerini: croazieră Skiathos / PARALIA KATERINI
- IUNIE, 2012
- de: costy69* [13.07.14]
O excursie frumoasa in Skiathos
Aflandu-ne in concediu in statiunea Paralia Katerini am hotarat sa facem o excursie de o zi pe insula Skiathos, organizata de o agentie de turism din statiune. Am plecat foarte devreme cu autocarul pana in portul Volos, iar de aici ne-am imbarcat pe un vaporas cu detinatia Skiathos. Din acest moment a inceput distractia, pentru ca pe drum, atat la dus cat si la intors, am avut parte de un program artistic care a inclus muzica si dansuri grecesti, metaxa si uzo party. Prim oprire pe insula [...] — vezi review [+20 poze]
Unde mâncăm? Taverne în Santorini / #EXCURSII și CĂLĂTORII
- IUNIE, 2012
- de: Lullaby [08.07.14]







