Impresii și recomandări [8041 / 10898]

Afișate impresii [80401 - 80410]
DRR Marina Beach Hotel 4 / DUNI / DJUNI

Mai bine ca in 2010

Am fost pentru a 3-a oara la Duni. Acum am schimbat hotelul si ne-am cazat la Marina Beach care prezinta multe avantaje pentru familie cu copii, mai ales copii mici (lifturile mai mari, mai rapide ca la Royal, nu mai trebuie sa urci dealul mereu, restaurantul chiar langa piscina, camerele chiar mai placute decat la Royal). Totul a fost foarte bine, chiar mai bine decat in 2010 cand am fost de doua ori. Piscinele pentru copii au fost modificate destul de mult si acum sunt chiar mai practice [...] — vezi review
New Montana Hotel 4 / SINAIA

Prietenos, curat, frumos, relaxant

Am petrecut anul asta 2 zile la hotel New Montana iar in 2011 un pic mai multe profitand de oferta lor stai 4 zile platesti 3. Hotelul are avantajul de a fi situat in centrul statiunii aproape de obiectivele strategice ochite de juniorul familiei: parcul care atrage tot puietul ca magnetul. Are parcare pazita (sper ca nenea de la bariera sta si noaptea). Da am gasit loc de parcare sambata la pranz cand e invazie de B. Camerele nu sint foarte mari seamana cu cele de la Rina si International, [...] — vezi review [+6 poze]
Delta Hotel [Jupiter] 3 / JUPITER / AURORA

Mentalitate tipic romaneasca

Puncte +: - Bucatarie relativ buna (in special preparatele din peste) - Pe terasa restaurantului exista seara un spectacol bun (trupa Gasca de acasa, iluzionism, dansuri sportive, etc.) - Desi am ramas pe terasa restaurantului in fiecare seara dupa incheierea programului, nu am fost niciodata deranjati. - La teatrul de vara unde am avut trei intrari gratuite si am putut vedea trupa Directia 5 in concert. Puncte -: - Prosoapele din camera arata precum carpele de spalat pe jos si se [...] — vezi review
Cabanele Vama Cucului [?] / TRANSFĂGĂRAȘAN
  • IULIE, 2012
  • de: savina [31.07.12]

Simplu, curat, frumos

Am stat doar o noapte, in drum spre Sibiu. 4 adulti in 2 camere din pensiune, nu la casute care aratau insa si ele foarte bine. Locatia foarte frumoasa, camerele curate, cu baie (cam micuta ce e drept) si TV. Se poate parca in fata pensiunii sau chiar in curte. Au si restaurant cu terasa, dar desi mancarea este buna servirea lasa un pic de dorit. Per total insa ne-am simtit [...] — vezi review
Corinthia Hotel [Baska] 3 / KRK [insula]

Statiunea Baska

este ciudat sa scrii despre un resort despre care nu mai sunt pareri pentru ca vrei sa nu uiti aspectele esentiale, dar o iau cu inceputul. Am trecut 3 adulti desi suntem doi adulti si doi copii dar fiica mea are 12 ani, deci intra la tarif de adulti (fara nici o reducere), din acest motiv luand o family room. Hotelul face o impresie buna de la bariera de la intrare prin faptul ca are o parcare imensa, care costa 2 euro/zi si nu este stresat de locul de parcare. camera avea aprox. 35 mp, [...] — vezi review
Pensiunea Hellios Inn 3 / VAMA VECHE / 2 MAI

Mizerie, aroganta si lipsa de respect

Pe internet arata foarte bine, e genul de pensiune pe care si-o doresc cei care merg la 2 Mai. Din pacate, realitatea este putin diferita. Camera este murdara si deteriorata. Personalul a devenit de-a dreptul agresiv cand am semnalat faptul ca lenjeria nu fusese schimbata. Stiu ca suntem la mare si e vara dar nu e normal sa ai gandaci si paianjeni in camera. Pretul este foarte mare comparat cu oferta din zona si mai ales cu calitatea serviciilor. La plecare am semnalat proprietarului, un [...] — vezi review
Giorgio Apartaments 3 / KALLITHEA [Kassandra]

Un sejur perfect din toate punctele de vedere

Anul acesta am ales din nou Grecia si nu am regretat deloc. Este primul sejur cu masina personala dupa mai multe cu autocarul sau avionul. Vreau sa precizez ca drumul catre Grecia prin Bulgaria nu are cum sa puna probleme nimanui fiind bine semnalizat si de o calitate buna. Am ajuns in Kallithea la Giorgio Apartaments la ora 11:30 dimineata in data de 21 iulie. Am fost nevoiti sa sunam proprietatul cand am ajuns, el nefiind prezent la birou, dar nu a durat mai mult de 10 min pana a aparut. De [...] — vezi review
Redescoperă Masivul Bucegi / MASIVUL BUCEGI

Cheile Zanoagei - O excursie de o zi, perfecta!

Ne-am propus sa scapam de cele 38 de grade ce urmau a se inghesui in termometrele din Bucuresti facand o excursie de o zi intr-o zona in care sa putem face si un traseu montan dar sa ne si relaxam asa ca am ales ca destinatie Cheile Zanoagei. Am pornit din Bucuresti la ora 6,30 cu autoturismul si inainte de a intra in Sinaia, am facut stanga pe drumul spre Moroieni – Targoviste. Dupa cativa kilometri, intr-o curba la stanga se observa un drum asfaltat ce coboara din dreapta si se aseaza pe [...] — vezi review [+20 poze]
Vila Economu 3 / EFORIE SUD

Eforie Sud, dezamagire

Pe litoralul romanesc nu am mai fost de vreo 6 ani pentru ca intre timp am descoperit Bulgaria, iar de atunci vacantele le-am petrecut numai in afara tarii, in limitele bugetului din anul respectiv. In Eforie Sud am ajuns cu ocazia unei reuniuni amicale cu tematica sportiva organizata de altcineva. Cazarea a fost la Vila Economu despre care as vrea sa spun citeva cuvinte. Avantaje: - locatia foarte buna, aproape de plaja, pe o strada linistita din centrul localitatii, cu suficienta [...] — vezi review [+7 poze]
Berlin Golden Beach Hotel 4 / NISIPURILE DE AUR [Zlatni Piasatsi]
  • IULIE, 2012
  • de: del [31.07.12]

DEZAMAGITOR - pret de 4 stele - conditii de 2 stele

Conditii de cazare relativ bune, dar cu mobilier vechi cam de 2 stele, mancarea nu s-a ridicat la nivelul prezentat, iar pe plaja execrabil, nisipul murdar plin de scoici, iar in mare la fel (dezamagitor). Concluzia finala: TEAPA CU FELICITARI... [...] — vezi review
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.3411860466003 sec
    ecranul dvs: 1 x 1