Impresii și recomandări [3550 / 10898]

Afișate impresii [35491 - 35500]
Festivaluri, târguri, expoziții bucureștene / BUCUREȘTI
  • MAI, 2016
  • de: mishu [30.05.16]
  • RECOMANDĂ

Festivalul urban „Femei pe Matasari” - Bucuresti, 27-29 Mai 2016

Care a fost primul gand care v-a venit in minte citind acest titlu, mai ales partea cu Femei pe Matasari, normal ca si mine v-ati gandit la legatura stransa care exista intre strada Matasari si o anume bresla, insa aceasta strada a dat nastere unui eveniment care acum se afla la cea de-a 6-a editie “Festivalul Urban- Femei pe Matasari” si care isi doreste sa se dezvolte cat mai mult. Este un eveniment in care femeia este in centru atentiei cu tot ce poate insemna ea sau care are legatura cu [...] — vezi review [+36 poze]
Unde mâncăm în zona Focșani / FOCȘANI
  • MAI, 2016
  • de: mishu [30.05.16]
  • RECOMANDĂ

Dana... la 40 de ani // Pensiune-Restaurant Dana 2 [Golesti]

Acum daca va asteptati sa va povestesc despre o “fatuca” in plina maturitate va inselati, am sa va povestesc despre o pensiune-restaurant (Dana) si o aniversare frumoasa – 40 de ani…. de la terminarea liceului — sotul meu, ca eu sunt putin mai frageda :). Cum astfel de aniversari sunt de fapt prilej de reintalnire cu colegii si de aduceri aminte despre niste frumosi ani, uite asa din vorba in vorba s-au pus pe organizat intalnirea. Si pentru ca in Focsani (cel putin la momentul [...] — vezi review [+34 poze]
Unde mâncăm în zona Tîrgu Ocna / TÎRGU OCNA [BC]

Restaurantul La Michelle

Am venit de multe ori la salina si de fiecare data era intrebarea: da' noi unde mancam? Pana cand week-end-ul asta am descoperit restaurantul La Michelle. Este in centru, langa hotelul Magura, are mese si in interior si terasa afara. Atat privelistea e placuta, e situat chiar in centru, dar si servirea e buna, fetele se misca iute, mancarea e gustoasa si nu e foarte scump. Prima zi am luat bruschete, file de pangasius cu lamaie fara garnitura, sotul meu a luat o pizza si o bere fara [...] — vezi review
Casa din Livadă [?] / TÎRGU OCNA [BC]

Casa Marului

Suntem mari amatori de saline, am fost cam la toate, dar salina din Tg Ocna e de departe cea mai frumoasa. Nu te cearta nimeni daca mananci acolo (ca la Turda), poti sa bati mingea cat vrei (la Praid e un afis ca e interzis jocul cu mingea), terenul de fotbal e liber sa-l folosesti cat vrei, cu porti, cu tot! La Slanic Prahova terenul e mai mic si intunecos, la Ocnele Mari se inchiriaza. Deci, - cel mai mult ne place la Tg Ocna. Am fost la mai multe pensiuni si hoteluri in alti ani, [...] — vezi review
AVERTIZĂRI / DE LA LUME ADUNATE

Masina zgariata si oglinda rupta în Moieciu!

Am petrecut un weekend dragut la Complexul Cheile Gradistei si am admirat frumusetile nemaipomenite ale zonei. La intoarcerea spre casa ne-am oprit alaturi la niste prieteni sa ii salutam dupa care urma sa ne continuam drumul spre casa. Ajungem la masina dupa vreo ora jumate si realizam ca cei din zona ne-au zgariat masina si ne-au rupt oglinda din partea dreapta, dinspre gard, cu grija ca si cum au mai facut asta si altor masini. Masina a fost parcata regulamentar, pe spatiu public, pe [...] — vezi review [+1 poze]
Vacanța în Creta / #EXCURSII şi CĂLĂTORII
  • MAI, 2016
  • de: irinad [29.05.16]
  • RECOMANDĂ

Gustul Greciei la taverne, în Halkidiki şi în Creta. Partea a II-a: Creta

Creta, încântătoare şi inepuizabilă, aşa cum mi-a plăcut s-o etichetez şi în urmă cu şase ani la prima mea întâlnire cu ea, ne-a adus altfel de peisaje, cu o altfel de frumuseţe, dar şi altfel de mâncăruri la taverne, parcă, tocmai, de a sublinia diversitatea pe care o poate oferi această insulă cât o ţară. Dealtfel, cretanii sunt atât de mândri de originea lor, că spun că mai înainte de a fi greci, sunt, desigur, cretani. Iată ce am găsit! Votsalo Taverna din [...] — vezi review [+23 poze]
Descoperă Băile Tuşnad / BĂILE TUȘNAD

Lacul Ciucas

Desi nu stiam nimic despre acest lac, aflandu-ma in zona, adica in Baile Tusnad, am vazut un indicator catre acest lac. Am mers pe jos de la drumul principal. Este relativ aproape, adica vreo 500-600 metri. Chiar langa lac este un centru balneo, Wellness Tusnad, care arata destul de profi, cel putin din afara. Cu mai multe bazine de inot si ape termale si alte facilitati. Dar nu despre asta discutam. Sa revenim la Lacul Ciucas... Ma asteptam sa gasesc un lac destul de bine intretinut, cu [...] — vezi review [+4 poze]
Descoperă Sienna / SIENA
  • MAI, 2016
  • de: Michi [29.05.16]
  • RECOMANDĂ

Siena, cea neasemuit de frumoasă

Bineînţeles că înainte de a pleca în excursie am citit ce s-a scris pe sait despre Siena. Doar 7 reviewuri faţă de 48 pentru Florenţa, ceeace, după ce am văzut ambele oraşe mi se pare nedrept. De excepţie este reviewul lui Amero - vezi impresii - care, pe lângă multitudinea de amănunte despre obiectivele oraşului ne spune cum să faci o excursie pe cont propriu pornind din Florenţa unde era cazată. Itinerariul Eram deja obişnuiţi să fim lăsaţi la marginea oraşului [...] — vezi review [+52 poze]
Vacanța în Halkidiki / #EXCURSII și CĂLĂTORII
  • MAI, 2016
  • de: irinad [29.05.16]
  • RECOMANDĂ

Gustul Greciei la taverne, în Halkidiki şi în Creta. Partea I: Halkidiki

Subiectul acesta despre taverne este unul plăcut şi la propriu şi la figurat, mai ales că experienţa unică şi irepetabilă recent avută în ţara miturilor şi legendelor antice a subliniat o dată în plus importanţa acestor localuri în viaţa şi cultura grecilor obişnuiţi. Nicăieri în Elada nu poţi simţi mai bine spiritul autentic grecesc decât luând masa la taverne, cel mai nimerit, dacă e posibil, alături de localnici, în ritmuri molcome de bouzouki sau mai alert de [...] — vezi review [+25 poze]
Mocănița Sovata - Câmpu Cetăţii / SOVATA [MS]
  • MAI, 2016
  • de: ANILU [29.05.16]
  • RECOMANDĂ

Plimbare cu mocănița de la Sovata la Câmpu Cetății - o dorință împlinită

A treia zi la Mediaș, este duminică, ne-am trezit mai târziu, suntem cam mahmuri după petrecerea de aseasă cu toți colegii. Și astăzi unde mergem? La Câmpu Cetății sa mâncăm un păstrăv... dar ne oprim mai întâi la Sovata să vedem dacă au pus în funcție mocănița și dacă circulă... ne plimbăm și noi... nu? Zis și făcut, ne luăm cele necesare plimbării și plecăm la drum, din Medias pe DN14A spre Târnăveni, din Târnăveni dreapta spre Bălăușeri și din [...] — vezi review [+13 poze]
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.872642993927 sec
    ecranul dvs: 1 x 1