Impresii și recomandări [pag. 3449 / 10898]
Afișate impresii [34481 - 34490] din total 108974 impresii
Descoperă Gârda de Sus și împrejurimile / GÂRDA DE SUS [AB]
- IULIE, 2016
- de: marian67 [24.07.16]
- NURECOMANDĂ
Muntii Apuseni, localitatea Garda de Sus, 'la pomul laudat... '
Datorita multor persoane care au fost "uimiti " de aceasta zona am hotarat sa petrec 7 zile de concediu aici din pacate nu am fost la fel de uimit, probabil ca asteptarile au fost prea mari in urma impresiilor citite; o sa incerc sa va argumentez : - in primul rand peisajul nu mi s-a parut asa "de vis 'cum am citit ca sa merite sa vii de la o distanta prea mare (eu veneam din Bucuresti, 8 ore de condus); peisaje mult mai frumoase mi s-au parut pe valea Oltului (Calimanesti-Caciulata), chiar [...] — vezi review
Sunrise All Suites Resort 4 / OBZOR
- IULIE, 2016
- de: florentina123 [24.07.16]
- RECOMANDĂ
Superbul Sunrise!
Pregatita cu familia de vacanta in Turcia, unde de altfel ne petreceam vacantele in ultimul timp, dar evenimentele petrecute in aceasta tara ne-au facut in ultimul moment sa ne razgandim. Asa ca am fost nevoiti sa ne reorientam si dupa o cautare pe fuga am gasit complexul Sunrise din Obzor, Bulgaria. De cum am intrat pe poarta complexului am fost impresionata de cladirile superbe care compun complexul Sunrise. Cum am oprit masina dupa ce am trecut de bariera de la intrare am fost [...] — vezi review [+5 poze]
Grand Hotel Varna Hotel 5 / SF CONSTANTIN ȘI ELENA
- IULIE, 2016
- de: neagum [24.07.16]
- NURECOMANDĂ
Un hotel ce ar trebui declasificat urgent
Desi am citit cateva review-uri mai mult decat negative, am crezut initial ca lumea mai si exagereaza, insa odata ajunsi la fata locului tot ceea ce parea exagerare s-a transformat in realitate pura. Un hotel mangeriat intr-un stil sinucigas, care la momentul actual ar trebui declasificat la 3 stele iar restaurantul la 1 stea. Mancarea este execrabila dar aparent variata, insa dupa ce incerci cu sirguinta sa gasesti ceva ce ar putea fi comestibil si digerabil, iti dai seama cu stupoare ca [...] — vezi review
Meteor Hotel [Jupiter] 3 / JUPITER / AURORA
- IULIE, 2016
- de: Turist_RO [24.07.16]
De evitat acest hotel
Agentia ne-a asigurat ca toate camerele au vedere la mare, televizor LCD, camerele sunt modernizate, remobilate si curate etc. Conditii esentiale pt un hotel cotat la 3 stele... In realitate, am avut vedere la balariile din spatele hotelului, televizorul a fost unul imposibil de privit (extrem de mic si foarte vechi), curatenia total indoielnica: - paharele atat din baie cat si din camera erau protejate in folie de plastic, ca sa nu se imprastie murdaria de pe ele: lipicioase si [...] — vezi review
Sfaturi utile pentru vacanța în Sulina / SULINA
- IULIE, 2016
- de: Chloe [24.07.16]
- RECOMANDĂ
Sulina - dupa 10 ani
Spre deosebire de 2006, am gasit acum un orasel putin mai activ si mai dezvoltat; nu stiu daca asta e neaparat un lucru bun si daca nu cumva ii rapeste din farmecul de altadata. Mie asta mi s-a parut un lucru imbucurator; atrage turistii si ajuta la dezvoltarea economica locala. Dar sa o luam cu inceputul: pentru cine nu stie, Sulina este localitatea cea mai estica a tarii, orasul cu cele mai multe zile insorite pe an si cu cea mai mica altitudine din Romania. Este ultima localitate [...] — vezi review [+42 poze]
Malibu Hotel 4 / MAMAIA
- IULIE, 2016
- de: Lupus [24.07.16]
- NURECOMANDĂ
Hotel Malibu Mamaia
Buna ziua vreau sa-mi spun părerea la cald despre hotel malibu mamaia care este un hotel care functioneaza pe principiul lasă ca merge si asa hotel cu pretentii de 4 stele dar în care baile se inunda la primul duș plaja sub orice critica cu alge moarte intrate in putrefacție si miros pestilențial cu restaurant în care se așteaptă cu orele fara să te bage nimeni în seama reclamații pe care nu ai cui sa le faci (nu găsești un director nicăieri) fara locuri de parcare [...] — vezi review
Azalia (Azaleea) Hotel & Spa 4 / SF CONSTANTIN ȘI ELENA
- IULIE, 2016
- de: Laura S. [24.07.16]
- NURECOMANDĂ
Evitaţi acest hotel
Am fost foarte dezamagiti de ce am gasit la Azalia. Suntem o familie cu doi copii mici si am ales acest hotel pentru ca e situat direct pe plaja (acesta fiind singurul avantaj). Am fost cazati intr-o camera deloc curata, la etajul 4, cu vedere laterala spre mare, orientata inspre lobby bar si terasa. Dupa mirosul pe care l-am gasit in baie, am realizat ca aceasta nu a fost curatata dupa cei care au fost cazati inaintea noastra. Ventilatia nu mergea in baie si desi sotul a cerut de doua ori [...] — vezi review
Voila Mamaia Hotel (complex Caraiman) 3 / MAMAIA
- IULIE, 2016
- de: RRC [24.07.16]
- NURECOMANDĂ
Oribil
In perioada 17-23 iulie 2016 am fost cazati in cadrul complexului Voila-Caraiman din Mamaia. Lasand la o parte calitatea execrabila a serviciilor (intr-o zi am asteptat aproximativ 20 de minute sa ni se aduca un meniu) in data de 22 iulie in jurul orei 16.00 am coborat la masa unde am comandat doua ciorbe de vacuta cu smantana si ardei iute si cate un fel de baza. Dupa 10 minute ni se aduce preparatul care era "ciorba de vacuta" cu resturi amestecate din carne de porc foarte grasa si suvite [...] — vezi review
Arsenal Park - Aquapark, AventuraParc, Muzeu etc / ORĂȘTIE [HD]
- IULIE, 2016
- de: Electro.center [24.07.16]
- NURECOMANDĂ
Arsenal Aqua Park - Orastie
Dezamagitor, mult sub asteptari. - personal acru; - isi bat joc de clienti; Am venit cu familie cu copii mici, i-a scos cu lada frigo afara cu mancarea copiilor ca nu e voie cu mancare dinafara, asta dupa ce i-a lasat sa intre sa se instaleze cu tot i-a pus sa le duca la masina, de mentionat ca nu prea ai ce manca inauntru, pizza mica de carton cu 25 lei au ceva carnaciori uleiosi si cam atat. Langa noi un om la vreo 45 ani manca biscuite si mar, nu l-a lasat sa manance chiar daca i-a [...] — vezi review
Vila Pretty Woman 3 / EFORIE NORD
- IULIE, 2016
- de: Mrosoi [24.07.16]
- RECOMANDĂ





