Impresii și recomandări [pag. 3434 / 10898]
Afișate impresii [34331 - 34340] din total 108974 impresii
Descoperă Geoagiu și împrejurimile sale / GEOAGIU / GEOAGIU-BĂI
- IULIE, 2016
- de: veran [01.08.16]
- NURECOMANDĂ
Baile daco-romane: mizerie si degradare
Am fost o singura zi la acest strand insa impresia generala a fost de mizerie, dezgust, degradare si complacerea administratorilor in aceasta situatie. Am intrat la ora 8 pe strand, cand salvamarul pescuia cu o plasa mizeria de la suprafata apei si doua femei care pretindeau ca fac curatenie, mozoleau cu niste carpe zoioase marginea piscinei. Revin cu parerea ca totul era degradat, murdar, chiar jegos: mocheta de pe jos era rupta, patata, treptele de la toboganul pt copii erau pline de [...] — vezi review
Mura Hotel [Complex Gergana] 3 / ALBENA
- IULIE, 2016
- de: karmen8676 [01.08.16]
- NURECOMANDĂ
Hotel Mura experienta neplacuta
Hotelul l-am gasit foarte usor, sunt montate indicatoare pentru hotelurile din partea sudica, am gasit si loc de parcare, totul bine pana am ajuns la receptie. Am avut voucher pentru 2 camere cu vedere la mare, dar am primit la parter, sau cum spun ei "first floor", cu explicatia ca hotelul este plin si nu mai au camere libere... Dupa alta 1/2 de ora revenim la receptie si observam cum altii primesc camere la etaje superioare... I-am spus managerului ca nu este in regula camera, nu este [...] — vezi review
Drumul spre Halkidiki / Cu mașina prin Peninsulă / #EXCURSII și CĂLĂTORII
- IULIE, 2016
- de: neilsimon [01.08.16]
- RECOMANDĂ
Impresii de calatorie din Grecia; despre Sarti, Vurvuru, Neos Marmaras, Salonic, Komotini
Anul acesta ne-am gandit sa mergem in Grecia, fara sa mai apelam la vreo agentie de turism, din doua motive: - frica de avion - neplacerea de a calatori noaptea cu autocarul Cum nu mai fusesem intr-o calatorie atat de lunga cu masina personala, aveam mari emotii legate de modul cum vom ajunge in Sarti, Sithonia, Halkidiki. Cu toata sinceritatea, am ales aceasta destinatie de vacanta dupa ce am citit pe Amfostacolo impresiile referitoare la Grecia. La dus, pe ruta Giurgiu - Ruse - [...] — vezi review [+1 poze]
Unde mâncăm în Eforie Nord? / EFORIE NORD
- IULIE, 2016
- de: Avg81 [01.08.16]
- NURECOMANDĂ
Evitati Terasa Dalia din Eforie Nord
Buna ziua, am vrut sa luam pranzul, intr-una din zilele de concediu la Terasa Dalia din Eforie Nord. Nu va lasati pacaliti de aspectul terasei pentru ca mancarea este groaznica si personalul de asemenea este impertinent. Am luat 2 ciorbe de burta, o portie impartita in doua castroane pentru copii. Surpriza maxima!!! Ciorba era apa alba, fara nici un gust. Ceva de genul laturile de la vasele spalate. Bucatarul, chemat de sot, a spus ca ciorba este foarte buna. Ca la pretul asta ce vrem? Daca [...] — vezi review
Club Vila Bran 3 / BRAN
- IULIE, 2016
- de: Jean-Michel [01.08.16]
- RECOMANDĂ
Sejur excelent la Club Vila Bran
Este pentru a 4-a oară cînd am venit cu familia mea, apartamentul este foarte bine, mîncarea la restaurant foarte bună. Echipa de animatori se ocoupă foarte bine de copii şi cadrul este foarte frumos cu vedere spre Castelul Bran. Toată familia mea a avut un sejur foarte bun, o excursie a fost propusă în timpul săptămânii. A fost o plimbare foarte frumosă în care am vizitat o mănăstire veche într-o peşteră și toată lumea a apreciat acestă plimbare. Cu siguranță Vom [...] — vezi review
Casa Palace Hotel-Restaurant 3 / TIMIȘOARA
- IULIE, 2016
- de: viki68r [01.08.16]
- RECOMANDĂ
Putea fi excelent
Am ales acest hotel de pe un site de rezervari datorita pozitiei sale pe malul Begai undeva intre gara si universitate pentru ca ma aflam in Timisoara cu treburi pe la universitate, neavand masina. Am ajuns seara pe la 21.30, am primit camera foarte repede, o camera twin in care, la solicitare anterioara, s-a pregatit si un pat suplimentar pt copil. in camera am descoperit ca telecomanda nu functiona, gazdele au zambit, si ne-au dat sfaturi despre cum s-o reparam noi in loc sa se ocupe, dar [...] — vezi review [+5 poze]
Vacanța în Mallorca / MALLORCA
- IULIE, 2016
- de: andreea2995 [31.07.16]
- RECOMANDĂ
Mallorca - un colţ de paradis care trebuie descoperit
Acum o saptamana m-am intors din cea mai frumoasa vacanta pe care am avut-o vreodata. Planificata si achizitionata inca din ianuarie, vacanta in Mallorca a fost un vis implinit. Am stat 7 nopti, de pe 15 iulie pana pe 22, iar toata distractia a costat 5500 lei (55 milioane) pentru doua persoane, asta insemnand bilete de avion, cazare (hotel de 3 stele, mic dejun si cina - voi face un review separat pentru hotel), transport aeroport-hotel si hotel-aeroport + asistenta turistica. Pe langa [...] — vezi review [+30 poze]
Vacanța în Creta / #EXCURSII şi CĂLĂTORII
- IULIE, 2016
- de: killtox [31.07.16]
- RECOMANDĂ
Creta cu masina personala
Impatimiti de Grecia cum suntem, dupa 10 ani de vizite pe teritoriul continental si mai ales pe insulele ei, nu puteam rata Creta! Personal mi-am dorit-o de mult si am primit tot timpul referinte deosebite despre ea. Asadar am stabilit un concediu de 10 zile in Creta impartit in 2 pentru a acoperi cat mai usor ceea ce era de vazut in fiecare parte : 5 nopti in zona Heraklion, Agia Pelagia (hotel Sunday Life - deosebit! dar despre cazari voi detalia la cerere sau daca am timp, in alta rubrica) [...] — vezi review [+42 poze]
Descoperă Giethoorn și împrejurimile / HEERENVEEN / GIETHOORN
- IULIE, 2016
- de: makuy* [31.07.16]
- RECOMANDĂ
Giethoorn, așa cum l-am văzut
Despre drum De la Delft la Giethoorn sunt aproximativ 180 de kilometri, pe șosea. De fapt, se iese pe A4, se ocolește Amsterdam, se intră pe A6, spre Almere, apoi, pe lângă Lelystad, tot înainte. Căci în Olanda se construiește! Iar buclele care se despart și se reîntâlnesc în jurul orașelor, așa numitele Ring-uri, sunt ceva de domeniul sci-fi; nici măcar peste Ocean nu am întâlnit asemenea panglici din beton și asfalt, de până și cel mai nou GPS se zăpăcește, iar [...] — vezi review [+46 poze]
Pensiunea 'În Deal la Ancuța' 3 / VADU IZEI
- IULIE, 2016
- de: Violeta. [31.07.16]
- RECOMANDĂ








