Impresii și recomandări [3300 / 10897]

Afișate impresii [32991 - 33000]
AVERTIZĂRI / DE LA LUME ADUNATE
  • SEPTEMBRIE, 2016
  • de: p_luck [13.09.16]

Hoţie pe faţă - Paloma Club Sultan, Kuşadasi

Buna, Atentie, pentru cei care mergeti la acest hotel, unde va depozitati banii, deoarece din prima zi in care au ajuns socrii mei acolo le-a fost golit seiful de carduri si bani (aprox 500 euro). Au anuntat la receptie despre furt iar in 10 minute a venit receptionerul cu un politist, cum de a ajuns asa repede politistul??? . Receptionerul a insistat sa vada daca a mai ramas ceva in seif si a introdus codul, fara sa-l ceara la socrii mei, codul fiind anul de nastere al socrului. Când [...] — vezi review
Unde mâncăm? Taverne în Santorini / #EXCURSII și CĂLĂTORII
  • SEPTEMBRIE, 2016
  • de: msnd [13.09.16]
  • RECOMANDĂ

Unde mâncăm în Santorini?

Sunt sigur că este ultima întrebare pe care să ne-o punem în Santorini. Dacă este să iau numai Kamari, trebuie să contrazic vehement afirmația ghidei din episodul trecut, și să spun că din cei 35% din suprafața rămasă după cultivarea viței de vie, 40% sunt destinați cultivării hotelurilor, iar 60% sunt destinați pentru cultivarea tavernelor. Apoi, titlul ca atare trebuie luat la modul general, pentru că, din ceea ce urmează, 75% se referă numai la stațiunea Kamari, numai [...] — vezi review [+33 poze]
Sfaturi utile pentru vacanța în Barcelona / BARCELONA
  • SEPTEMBRIE, 2016
  • de: ascomp* [13.09.16]
  • RECOMANDĂ

Barcelona - Ce are ea si nu am eu? :-)

O sa incerc sa va dau informatii poate utile pentru ca obiectivele importante le gasiti descrise si pozate in tone de materiale pe net. Si inca o chestie: parerile sunt subiective desigur, imi apartin nu inseamna ca asa si este :-) Barcelona... Nevasta-mea vroia Barcelona eu vroiam Londra. Desigur a castigat ea. :-) Eu am zis ca e cam chicioasa Barcelona - asa o vedeam in poze... Dupa un an turistic bogat: Viena, la mare in Corfu, bai Ungaria acuma Barcelona. Cu avionul din Budapesta, [...] — vezi review [+29 poze]
Pensiunea Casa Serena [Predeluț] 3 / BRAN
  • SEPTEMBRIE, 2016
  • de: Geta44 [12.09.16]
  • RECOMANDĂ

Locatie excelenta

O pensiune intr-o locatie frumoasa, cu oameni deosebiti. Am gemeni si am cerut patut de bebelus si chiar am fost frumos surprinsa cand am gasit in camera doua patuturi echipate cu tot ce trebuia (anuntasem ca am gemeni). Camera curata, apa calda cu presiune si care vine in max 10 sec de la deschidere, o curte bine intretinuta, foisor, gratar, loc de joaca pentru copii. Chiar daca in aceeasi perioada a fost si un grup ce asculta muzica in sala de mese destul de tare, viluta este foarte [...] — vezi review
Aquapark Nymphaea / ORADEA
  • SEPTEMBRIE, 2016
  • de: bogumil [12.09.16]
  • RECOMANDĂ

AmFostAcolo şi eu, a treia zi după... deschidere :)

Adresa poştală : Oradea, Aleea Ştrandului, nr. 13/B; Pagina web oficială : adporadea.ro/index.php/do ... nymphaea-oradea; Coordonatele GPS (ale parcării): N 47.053518 x E 21.952272; Orar de funcţionare : Zilnic 10ºº - 22ºº. Aquaparkul este amplasat pe locul vechiului Ştrand Municipal, pe o suprafaţă de 7 hectare şi a costat vreo 20 mil. euro, din care jumătate din fonduri europene, jumătate din banii orădenilor... Capacitatea maximă este de 1.800 persoane, iar la [...] — vezi review [+68 poze]
Unde mâncăm în Slănic Moldova și împrejurimi / SLĂNIC MOLDOVA

Crama Domneasca , frumos dar...

Am servit o ciorba cu familia aici. A fost gustoasa si indestulatoare. Ospatarul ma frapat cu intrebarea "cata paine doriti la masa, doua felii sau paine facuta in incinta? "Pai daca tu stabilesti pretul de 11 lei la ciorba, te tocmesti cu mine la paine care este 2 lei o franzela? Nu este normal sa pui cosul cu paine pe masa ca oricum valoarea este inclusa in pretul ciorbei cu varf si indesat? In rest pot sa spun ca ideea rustica este destul de reusita avand in vedere categoria turistilor [...] — vezi review
Perla Hotel 3 / MAMAIA

Totul este hororrr!!!

Nu recomand nimanui. A fost o experienta foarte neplacuta, o idee total neinspirata de a ne caza la acest hotel. Nu merita nici 1* jumate, la ce ofera. Mirosul din baie, a canal a fost oribil. Se simtea cu usa inchisa la baie, mai acopeream cu cosul de gunoi, sa mai atenuez putin dar degeaba. -Tv de cand au iesit primele modele de color, ecran mic cat o coala A4, telecomanda nu functiona, trebuia sa schimbi canalele (si alea putine) si sa-l inchizi de la butoane. -Mobilier de pe vremea [...] — vezi review
Unde mâncăm în Sibiu și împrejurimi? / SIBIU

Donuteria din Sibiu – un concept interesant de… delicios

Nu lipsește an în care să nu poposesc în orașul Sibiu fie doar pentru câteva ore, fie chiar pentru câteva zile. Nici anul acesta nu am făcut excepție, astfel că am petrecut în urbea sibiană câteva zile splendide. Și fiindcă azi e un nou început (în sfera școlară și la serviciu) m-am gândit să reîncep seria articolelor postate pe AmFostAcolo cu un articol dulce – sper ca fotografiile atașate să nu pună gând rău nici unui regim alimentar ori vreunei glicemii rebele. [...] — vezi review [+20 poze]
Pensiunea Edera 3 / FUNDATA
  • SEPTEMBRIE, 2016
  • de: HFbraila [12.09.16]
  • RECOMANDĂ

Văzut, plăcut, vom reveni cu drag

În perioada 05 – 10 septembrie 2016, am petrecut câteva zile de concediu în zona Rucăr – Bran. Rezervarea am făcut-o telefonic, cu 3 zile înainte. Ne-am cazat la Pensiunea Edera din comuna Fundata, jud. Brașov, situată la o înălțime de aproximativ 1400 m. Raport calitate – preț = mai mult decât rezonabil. Condiții de cazare mulțumitoare, însoțite de amabilitatea familiilor O. – gazde primitoare și de un bun simț cum rar întâlnești. În orice direcție ai privi [...] — vezi review [+19 poze]
Steaua de Mare, complex hotelier 3 / EFORIE NORD
  • SEPTEMBRIE, 2016
  • de: mirela_i [12.09.16]
  • NURECOMANDĂ

[hotel Delfinul] O experienta romaneasca de foarte slaba calitate

Hotelul si camerele sunt cat de cat ok, acceptabile. Desi hotel Delfinul este incadrat la 4*, iar Meduza la 3, cele doua sunt identice, cu exceptia receptiei, care la Meduza este mai spatioasa si cu iz proaspat. Grupul nostru a fost cazat cele 3 nopti la hotel Delfinul. Am fost aprox. 30 de persoane, impartiti intre etajele 10,11 si majoritatea camerelor de la 13; la etajul 14 nu sunt camere pentru turisti. Eu cu prietenul meu am avut camera 1301, la capatul unui culoar. PRO: - [...] — vezi review [+2 poze]
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.3000321388245 sec
    ecranul dvs: 1 x 1