Impresii și recomandări [3251 / 10897]

Afișate impresii [32501 - 32510]
Cetatea Medievală Sibiu / SIBIU
  • OCTOMBRIE, 2016
  • de: AZE [30.10.16]
  • RECOMANDĂ

Toamna pe zidul cetatii

Fortificatiile din orasele medievale sint ca antivirusul de astazi la calculatoare. Personal cred ca Sibiul a avut intotdeauna un antivirus puternic, s-a pregatit temeinic in fata invaziilor turcesti, de tatari si mongoli, nefacand rabat de calitate la materialele folosite pentru antivirus... pardon ziduri. La data infiintarii orasului in 1191 nu a existat acest antivirus si programele (pardon, orasul si populatia) au fost sterse de catre mongoli cu ocazia invaziei din anul 1241. Asa a [...] — vezi review [+25 poze]
Pensiunea Caro [Cristur] 3 / HUNEDOARA

Pensiunea Caro

Am fost foarte plăcut impresionati de condiții si de gazdă! Doamna Maria a reușit să ne facă să ne simțim acasă la bunici! Servicii impecabile, curățenie și mâncare bună! In plus am fost părtași măririi familiei! Bun venit pe lume Ana Maria! Camera plăcută si încăpătoare, cochetă si bine încălzită. Un mare plus e micul dejun inclus gătit foarte bine. Pensiunea este amplasată in afara orașului Deva intre acesta si orasul Hunedoara, la distante egale de Castelul [...] — vezi review
Unde mâncăm în Deva și împrejurimi? / DEVA

Restaurantul Ceapa Rosie, Deva - un restaurant excelent!

Am stat o zi in Deva si seara a trebuit sa servim cina. Am ales un restaurant "Ceapa Rosie". Poate si datorita denumirii "exotice". S-a dovedit a fi o alegere inspirata. Pozitionat central, intr-o cladire de patrimoniu, cred, cu tavanul la o inaltime mult mai mare decat cu ce suntem noi obisnuiti. Inca de la intrare te impresioneaza o atmosfera "retro". Decorata cu gust doar atat cat e nevoie. Nimic obedient. Ca sugestie le-as recomanda sa asorteze mobilierul, masa si banchetele, cu stilul [...] — vezi review [+6 poze]
Club Vila Bran 3 / BRAN
  • OCTOMBRIE, 2016
  • de: Fam Stoica [30.10.16]
  • RECOMANDĂ

Revenim cu plăcere de fiecare dată

Nouă ne place mult. Copiii sunt încântați la maxim de ideea de a reveni în această locație de vis. Mulțumim Vila Bran pentru momentele plăcute. Peisajele sunt încântătoare... de vis. "Grijă mare" cu masa... pericol de îngrășare. Personalul în mare parte alături de turiști în fiecare clipă. O bogată varietate de jocuri și locuri pentru joacă. Echipa de animație își dă silința de a rămâne mereu la stadiul copilărie... Pentru copiii noștri anunțul că vom [...] — vezi review
Din viața comunității AmFostAcolo / DE LA LUME ADUNATE
  • OCTOMBRIE, 2016
  • de: AZE [30.10.16]

Impresii despre AFA

A sosit momentul sa scriu o recenzie personala despre AFA Am fost acolo..., am vazut acolo..., m-am distrat acolo la..., am mancat bine acolo..., am dormit bine acolo..., am calatorit bine acolo cu... pur si simplu AFA, numele siteului este cel mai potrivit pentru articole turistice si mai putin turistice. De ce oare? Deoarece intotdeauna cand ajungem acasa dupa un sejur, o excursie, dupa o vizita la un obiectiv turistic primele cuvinte rostite cuiva din familie, prieten, coleg, cunostinta, [...] — vezi review [+10 poze]
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
  • OCTOMBRIE, 2016
  • de: robert [30.10.16]
  • RECOMANDĂ

Un local pentru pasionați - Louisiana blues, jazz & soul

Știu că am spus, că nu mi se pare ok să scrii aici, articole despre diverse cârciumi. Dar se pare că timpul, poate să-ți mai schimbe opiniile. Mai ales dacă ai fost impresionat de vreuna, în mod plăcut sau în mod mai puțin plăcut. Cea de care vreau să vă povestesc astăzi, Louisiana blues, jazz & soul, nu este o cârciumă în adevăratul sens al cuvântului. De altfel nici nu-i denumită restaurant, ci bistrou. Acest bistrou și-a propus să atace o nișă de piață, [...] — vezi review [+20 poze]
Din viața comunității AmFostAcolo / DE LA LUME ADUNATE
  • OCTOMBRIE, 2016
  • de: Michi [30.10.16]

Bilanţ la 400 reviewuri şi 11.000.000 puncte

Îmi asum că prin acest titlu al reviewului comit unul din cele şapte păcate capitale. După Sf. Nectarie al Eghinei, sf. Ierarh Vasile cel Mare şi alţii, preluat de părintele Arsenie Boca şi de N. Steinhardt îngâmfarea este patima cea mai rea dintre toate şi pricina tuturor relelor dintre oameni. Si totuşi... Scriu aceste rânduri mai mult pentru userii noi care simt că au să spună ceva. Celor deja consacraţi nu le aduc probabil nimic nou. Ştie fiecare pe propria piele [...] — vezi review
Ateneul Român / Palatul Ateneului / BUCUREȘTI
  • OCTOMBRIE, 2016
  • de: elviramvio [30.10.16]
  • RECOMANDĂ

Dați un vot pentru Ateneu

" Să fie ca-n lungi veacuri, nici mână omenească, Nici timp, nici elemente să nu-l mai dezveleascăIar fruntea acestui templu să stea în veci tot sus, Purtând coroana mândră ce fondatorii-au pus. " Cred, sper că nu este român care să nu știe ce este și unde este Ateneul Român. Măcar să fi citit ceva despre acesta, despre istoria lui interesantă, despre oamenii care au contribuit la ridicarea și menținerea lui, despre ce a însemnat Ateneul pentru cultura clasei mijlocii a [...] — vezi review [+42 poze]
Unde mâncăm în Sinaia? / SINAIA
  • OCTOMBRIE, 2016
  • de: visgiulia [29.10.16]
  • NURECOMANDĂ

Steak House - Scump si prost

Am ajuns la acest restaurant la pranz. Am ales coaste de porc cu cartofi prajiti. Daca aveti dinti, puteti sa comandati la ei. Cred ca talpa ghetelor mele era mai moale. Lasand la o parte faptul ca am dat banii doar pe o mana de oase - fix 6 oase (cica portie mare), cele 3 fire de carne abia se lasau desprinse de pe os si mestecate. Sunt fan coaste de porc si oriunde merg comand acest fel, cu scopul de a gasi coastele perfecte. La acest restaurant gasiti doar uscaturi de coaste. In plus, au [...] — vezi review
Descoperă Hajduszoboszlo / HAJDUSZOBOSZLO
  • OCTOMBRIE, 2016
  • de: dorgo [29.10.16]
  • RECOMANDĂ

Termele de la Hajdu

Ce e Hajduszoboszlo? Hajduszoboszlo este cea mai mare (extinsa) statiune termala a Europei, ea detine o multitudine de bazine termale, atat interioare cat si exterioare a caror ape are temperaturi diferite, de la caldut (26-28 gr. C-ape mezotermale), la cald si chiar la fierbinte (34-38 grade Celsius-termale). Fara aceste terme, Hajdu, ar fi fost un sat mai mare, poate o comuna, nicidecum oraselul balnear de azi. Balaceala In prima zi ne-am balacit in bazinele marelui Parc Acvatic (Hungaro [...] — vezi review [+21 poze]
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.2987861633301 sec
    ecranul dvs: 1 x 1