Impresii și recomandări [pag. 3181 / 10896]
Afișate impresii [31801 - 31810] din total 108958 impresii
O zi la Cambridge / Cambrigde
- FEBRUARIE, 2017
- de: crismis [26.02.17]
- RECOMANDĂ
Vizitând Cambridge și Ely
Prima dimineață ne-a întâmpinat cu o vreme tipic englezească: ploaie măruntă (shower) și nu mai mult de 1-2 grade (din fericire, cu plus) în termometre. Însă, după un somn lung și odihnitor, voia bună ne era la cote maxime! Am servit micul-dejun, ne-am grupat în formație de 5 (noi 4 și fratello, care avea să ne fie ghid destoinic în următoarele 4 zile) și am dat cu banul: azi să fie... Cambridge! Între Northampton și Cambridge sunt 42 mile (68 km), pe care le-am [...] — vezi review [+63 poze]
Lotus Therm Hotel [Băile Felix] 5 / BĂILE FELIX / '1 MAI'
- FEBRUARIE, 2017
- de: anaadriana [26.02.17]
- RECOMANDĂ
Bai termale de exceptie!
Am ajuns la Oradea cu avionul din Bucuresti. De la aeroport am ajuns in 30 min in Baile Felix la Hotel Lotus unde am fost cazati imediat. Noi am avut un apartament cu pachet demipensiune. Pachetul continea cazare, mic dejun, Felixarium (zona cu piscine cu apa dulce si ape termale). In Nebulus (zona de tratamente balneare) am avut inclus in pachet o procedura wellness (hidromasaj, sau dus Vicy etc). Totul e nou, curat, spatios, camere mari, aerisite, serviciu in camera zilnic, obiecte de [...] — vezi review [+1 poze]
International Hotel [Băile Felix] 4 / BĂILE FELIX / '1 MAI'
- FEBRUARIE, 2017
- de: stefanovi03 [26.02.17]
- NURECOMANDĂ
Acuzații
Buna ziua tuturor. Tocmai ce am predat camera la hotel international și surpriza; la recepție declar că am consumat o coca cola, vreau să plătesc și mi se spune că nu că mai am și o pungă de alune și mai știu eu ce chipsuri de plata, care țin să precizez că nici nu erau in frigider când am fost cazat. Ce e nasol că te simți un pic ciudat, când ști că ai platit pe 2 nopți 630 roni și parcă m-aș uita la 3 lei cât valorau cele ce au zis că am consumat... Eu am spus [...] — vezi review
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
- FEBRUARIE, 2017
- de: Dan&Ema [26.02.17]
- RECOMANDĂ
La Placinte – Inainte!
La Placinte este deja un brand. Am tot auzit de La Placinte prin Bucuresti pe la cunoscuti si colegi, dar nu m-am urnit spre … placinte mult timp. Am inatlnit apoi aceleasi “La Placinte”” in Chisinau pe Bulevardul Moscova, unde m-am oprit o data cu gand sa ma aprovizionez pentru drumul de intoarcere spre casa. Dar coada mare, vere! Cum adica sa fie coada? Da, coada! Pentru ca puteai cumpara “la pachet” asezandu-te la o coada dedicata acestui scop sau te puteai aseza la o masa sa [...] — vezi review [+16 poze]
Vacanța la Roma / ROMA
- FEBRUARIE, 2017
- de: irinad [25.02.17]
- RECOMANDĂ
Roma, un vis devenit realitate sau AmFost (în sfârşit!) Acolo şi eu!
Nici nu trecuse bine revelionul 2017, că mă trezesc în căsuţa de e-mail cu o ofertă valabilă o zi, la citirea căreia nu poţi să rămâi nicidecum indiferent: city-break la Roma 72,49 euro/persoană, în intervalul 16-19 februarie, trei nopţi cazare cu mic dejun la un hotel de trei stele şi zbor cu Blue Air. Irezitibil! Orarul de zbor excelent: dimineaţă la 06,00 de pe Otopeni şi la întoarcere, 08,55 de pe Fiumicino Roma, durata zborului fiind de două ore. Mă mănâncă [...] — vezi review [+43 poze]
Vacanța în Bologna / BOLOGNA
- FEBRUARIE, 2017
- de: abutzu [25.02.17]
- RECOMANDĂ
Despre Bologna, articol scris la indemnul lui crismis
Am citit cu mare placere articolul lui crismis “La bifat de must see-uri în Bologna” vezi impresii. I-am explicat lui crismis intr-un comentariu ca am fost in urma cu 3 ani in Bologna, ca am avut prea putin timp de vizitare si ca acum, in februarie, revin la Bologna pentru 4 zile. crismis m-a indemnat ca la intoarcere sa scriu citeva rinduri. Iata deci ca am fost la Bologna, m-am intors si scriu acum citeva rinduri. In saitul “Am fost acolo” s-a scris destul de mult despre Bologna. [...] — vezi review [+5 poze]
Unde mâncăm în Brașov și împrejurimi / BRAȘOV
- FEBRUARIE, 2017
- de: GabrielaG [25.02.17]
- RECOMANDĂ
La Roata Norocului
Nu, nu este vorba de o emisiune TV ci de un restaurant renumit din Braşov. La invitaţia unor prieteni am ajuns după multă vreme la acest restaurant. Localul este situat în drumul dintre Livada Postei spre Poiana Brasovului, prima curbă pe dreapta, pe Strada Crişan nr. 6. Urcăm puţin pe acest drum, în stânga vedem parcul Livada Postei şi pe dreapta acea curbă. Profilul restaurantului: preparate tradiţionale cu specific românesc. Acest restaurant este deschis prin '91, [...] — vezi review [+2 poze]
Unde mâncăm în zona Bacăului? / BACĂU
- FEBRUARIE, 2017
- de: Dan&Ema [25.02.17]
- RECOMANDĂ
Cattaleya
Pe DN11 la 15 km de Bacau Pentru ca se apropie intalnirea AFA de la Slanic Moldova (judetul Bacau) voi da prioritate acestui articol, desi pe teava, in ordine cronologica, ar fi fost altele. In plina deplasare de la Onesti catre Bacau, pe DN11, peste dealurile din imprejurimile Bacaului, cu 15 km inainte de ajunge in municipiul resedinta de judet, mi-a aparut in fata ochilor o silueta (alo! nu va ganditi aiurea!), pardon o constructie, noua. Ma laud defel, ca am o memorie vizuala si o [...] — vezi review [+8 poze]
Descoperă Valea Oltului / #LA PAS PRIN OLTENIA
- FEBRUARIE, 2017
- de: AZE [24.02.17]
- RECOMANDĂ
Cornet — manastirea pe sub care trece trenul... si alte locuri interesante de pe valea Oltului
Mi-a atras atentia Manastirea Cornet inca din drum, asa ca mi-am promis la intoarcere sa vad despre ce este vorba. Nici numele nu-i stiam, dar acum ii cunosc toata istoria, ce-i drept una zbuciumata. Imediat dupa parcare (sint cateva locuri in dreptul soselei de pe Valea Oltului) mi-am dat seama ca nu este chiar asa cum am scris in titlu, tunelul istoric (monument si el in prezent doar ca nu spiritual ci tehnic) trece pe sub zidurile fortificate dar nicidecum pe sub biserica dar asa ne place [...] — vezi review [+26 poze]
Vacanța în Madrid / MADRID
- FEBRUARIE, 2017
- de: Cesere [24.02.17]
- RECOMANDĂ











