Impresii și recomandări [pag. 3150 / 10896]
Afișate impresii [31491 - 31500] din total 108957 impresii
Filozofări de suflet (mai puţin turistice) / DE LA LUME ADUNATE
- APRILIE, 2017
- de: mishu [06.04.17]
Florile noastre, comorile noastre
Suntem inconjurati de flori, avem Florin, avem Florina, dar si o multime de alte flori incepand cu Anemona si terminand cu Zambilica. Avem cate un nume de floare cred ca pentru fiecare litera a alfabetului, si asta ne place, sarbatorim se pare aproape 1,5 milioane de romani ce poarta numele unei flori. Ce inseamna aceasta sarbatoare a Floriilor din punct de vedere religios? Foarte pe scurt ca sa nu va plictisesc, ea reprezinta ultima intrare a Mantuitorului in Ierusalim (intampinat cu ramuri [...] — vezi review [+25 poze]
Unde mâncăm în Iași și împrejurimi? / IAȘI
- APRILIE, 2017
- de: Ilaș Maria [06.04.17]
- RECOMANDĂ
Mamma mia
Când mă întreabă cineva "unde mâncăm în Iași", n am cum să nu amintesc de mamma mia. Recomand cu drag tuturor și nu există dată să ajung în Iași și să nu merg să mănânc ceva. Meniul... ai atâtea variante încât greu te hotărăști ce să alegi dar partea bună e că orice a i alege, sigur pleci mulțumit și revi și a doua oară cel puțin. Limonada... N am gustat în altă parte mai bună; roibos Ice tea, demențial. Totul este ireproșabil. Curățenie, [...] — vezi review
Pensiunea Conacul Drahneilor [Ruscova] 2 / VIŞEU
- APRILIE, 2017
- de: roxana40 [05.04.17]
- NURECOMANDĂ
Conacul Drahneilor un vis urat intradevar...
Am avut nefericita experienta sa merg la aceasta pensiune, 3 zile si 3 nopti. Am avut o intalnire acolo cu fosti colegi din diferite zone ale tarii. Fiecare la randul lui a adus din productia proprie cate o sticla, doua cu palinca, vin alb, vin rosu. In prima zi ajunsi acolo, toata lumea a degustat cate un pahar din aceste bauturi. Nu pot sa va spun ce circ a facut acest domn proprietar si anume P.P pentru faptul ca noi am adus bautura si ca nu am consumat de la dansul palinca pe care o vindea [...] — vezi review
Unde mâncăm în Constanța și împrejurimi / CONSTANȚA
- APRILIE, 2017
- de: alina3 [05.04.17]
- RECOMANDĂ
Peninsula Bistro & Lounge
Peninsula Bistro & Lounge este un restaurant situat in centrul vechi al Constantei, in apropiere de statuia Lupoaicei, vis-a-vis de binecunoscutul fast-food CinCin. Restaurantul Peninsula se afla la parterul unei cladiri noi, care pastreaza stilul arhitectural din zona. Specificul este mediteranean, iar in meniu intalnim preparate precum salate, fructe de mare, supe, risotto, paste, pizza, peste si nu numai. Eu am ajuns in acest restaurant, intr-o zi de luni, la pranz, impreuna cu patru [...] — vezi review [+1 poze]
Domeniul Gîrbea - Pensiunea La Cascadă [Bâsca Chiojdului, BZ] 3 / SIRIU-NEHOIU [BZ]
- APRILIE, 2017
- de: Georgiana T [04.04.17]
- RECOMANDĂ
Mai mult decat ne asteptam. Felicitari!
Tocmai am petrecut, pentru prima data, un weekend de vis la Domeniul Girbea – LA CASCADA. Totul a fost la superlativ! La doar 70Km de Ploiesti, pe care i-am parcurs intr-o ora, chiar daca ultimii 4km sunt pe un drum pietruit dar usor practicabil, intr-o zona de munte, la granita dintre judetul Prahova si judetul Buzau, am descoperit o locatie de vis. Locatia este foarte usor de gasit datorita nenumaratelor indicatoare prezente la fiecare intersectie. Am ales DOMENIUL GIRBEA in urma unei [...] — vezi review [+43 poze]
Unde mâncăm în Constanța și împrejurimi / CONSTANȚA
- APRILIE, 2017
- de: alina3 [04.04.17]
- RECOMANDĂ
Popas Padure - Valu lui Traian
La iesirea din orasul Constanta spre Valu lui Traian, pe partea dreapta, mai aproape de Valu decat de Constanta, este un popas unde sunt servite preparate traditionale cum ar fi tochitura moldoveneasca, ciolan cu fasole sau cu varza, ardei umpluti, sarmalute, ciorba de burta si altele, insa punctul lor forte este gratarul. Lumea se strange acolo ca sa manance in special mici, frigarui, ceafa de porc, toate facute pe gratarul asezat strategic la sosea pentru a-i face pe soferi sa traga pe [...] — vezi review [+1 poze]
Unde mâncăm în Lisabona? / LISABONA [orașul]
- APRILIE, 2017
- de: Infinitul10 [04.04.17]
- RECOMANDĂ
Restaurant Indian Taste of Punjab
Restaurantul Taste of Tandori il poti gasi daca alegi sa cobori de la Castelul San Jorje folosind straudtele inguste, dar pline de farmec ale Lisabonei. Este un restaurant micut, cochet, ascuns pe una din stradutele mentionate, dar care se remarca prin amabilitatea si modestia personalului, prin promptitudinea cu care esti servit, prin curatenie, dar mai ales prin gustul deosebit al mancarii servite. Recomand Pui Tikka Masala, dar si orice reteta de miel (care de altfel pare a fi [...] — vezi review [+1 poze]
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
- APRILIE, 2017
- de: Michi [02.04.17]
- RECOMANDĂ
Plimbare la Herăstrău terminată cu mici şi bere pe Kiseleff la restaurantul ˝la Nostalgia˝
În ultimul timp ni s-au cam înnecat corăbiile. Prima lovitură am primit-o cu vreo săptămână înainte de mega întâlnirea fenomen de la Slănic, când oculista i-a sugerat soţului să nu mai conducă şi să facă lunar câte o injecţie în globul ochiului. Iniţial am luat-o în uşor, Dan& Ema s-a oferit imediat să ne ducă la Slănic, totul părea simplu. Apoi ne-am confruntat cu realitatea dată de lipsa maşinii pentru piaţa de la Obor, pentru drumurile la Sinaia sau de prin [...] — vezi review [+27 poze]
Therme Bucureşti - aquapark & welness [Baloteşti] / BUCUREȘTI
- APRILIE, 2017
- de: VICIANA [02.04.17]
- RECOMANDĂ
Așteptări mari dar...
Am ajuns ora 11 cu 2 copii personali si inca doua familii. Prima impresie:curat, organizare si personal zambitor. Fuga schimbat si lasat la vestiare telefoane si restul acareturilor plecam la vanatoare de sezlonguri. Dupa turul de recunoastere decidem sa incercam prima piscina din zona galaxy. Apa calda, copiii multi si doi salvamari preocupati sa vorbeasca intre ei. Incercam primul topogan: vesnica lume necivilizata ce nu respecta randul: copiii sunt de inteles dar adultii? Fiind la [...] — vezi review [+1 poze]
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
- APRILIE, 2017
- de: cristina47* [01.04.17]
- RECOMANDĂ










