Impresii și recomandări [3145 / 10896]

Afișate impresii [31441 - 31450]
Descoperă Sf. Constantin și Elena / SF CONSTANTIN ȘI ELENA
  • APRILIE, 2017
  • de: irinad [22.04.17]
  • RECOMANDĂ

De Paşti, în vizită la “Sfinţii Împăraţi Constantin şi Elena”, la malul Mării Negre

Acum două săptămâni, nu aveam de gând să plecăm undeva de Paşti, aşa încât dacă eram întrebată, răspundeam că în niciun caz, vom sta acasă, căci, vorba aceea, unde e mai bine ca acasă?! :)) Numai că am primit o ofertă căreia greu poţi să-i rezişti: cu doar 63,5 euro/persoană puteam petrece sărbătoarea pascală în staţiunea Sf. Constantin şi Elena trei nopţi, cu all-inclusive light, masă festivă de Paşti şi cu multe alte facilităţi cuprinse în pachet. Era [...] — vezi review [+60 poze]
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI

Gyros Thessalonikis - Iuliu Maniu

Vad ca in ultima vreme tot imi propun sa fac una si fac alta. Caut ceva si tot dau de altceva. Asa a fost si azi (sau ieri?? ...) Cautam o petrecere cu shoping si am gasit Gyros-ul in drum. Cine putea avea habar ca se afla acolo?? Eu nu. Am intrat pe B-dul Iuliu Maniu de pe o strada laturalnica. De vis a vis un restaurant cochet imi facea cu ochiul. Cand m-am apropiat am vazut ca e grecesc. Am simtit un imbold incontrolabil si irezistibil de a intra si a comanda ceva. Am hotarat sa-ncerc. [...] — vezi review [+33 poze]
SKY Hugo's Hotel 3 / ORADEA
  • APRILIE, 2017
  • de: SilQ [22.04.17]
  • RECOMANDĂ

Recomand Hotel SKY Hugo's Oradea

Recomand Hotel SKY Hugo's Oradea. Este un hotel modern, mare, elegant si foarte curat. Am achitat prin booking doar 120lei / noapte camera dubla fara micdejun. Receptia este extrem de primitoare si de binevoitoare. Camerele sunt mari, lenjeria alba, mocheta pe jos in camera si in holuri. Prosoape mari si albe, foarte curate. Parcarea este suficienta. Hotelul dispune de micdejun tip bufet suedez. La ultimul etaj este si o gradina cu piscina. Panorama frumoasa Am urcat aici poze: [...] — vezi review
Aquapark Prezident [Băile Felix] / BĂILE FELIX / '1 MAI'
  • APRILIE, 2017
  • de: SilQ [22.04.17]
  • NURECOMANDĂ

Aqua Park President in 2017 - Baile felix la AquaPark President - dezastru

Inca de la deschidere am vizitat acest aquapark cel putin odata pe an, mergand de la Cluj si rezervand macar o zi si la acest aquaparc President. La inceput a fost bine dar pe masura ce anii treceau situatia se inrautatea. Anul trecut (2016) am sesizat multe probleme dar nu le-am scris. Acum in aprilie 2017 situatia este dezastroasa. O sa enumar mai jos motivele ele: - In primul rand niciodata nu am constatat o imbunatatire sau reparatii de la un an la altul. - Tavanele si peretii sunt [...] — vezi review
Vacanța / city-break la Paris / PARIS
  • APRILIE, 2017
  • de: AZE [22.04.17]
  • RECOMANDĂ

Relaxare totala la Paris (dupa atentat)

Champs Elysees, Paris 20 aprilie 2017. Acum 24 de ore eram acolo, ma plimbam, deodata aud niste bubuituri, atac terorist, 2 politisti francezi degeaba sint asteptati pe acasa de catre familii. Pentru ei a fost ultimul Paste anul acesta. Am ajuns doar pana la Place de la Concorde de unde se vede bulevardul si Arcul de Triumf. Nu am vazut atentatul doar galagia produsa de masinile de politie, pompieri si salvare dupa. M-am grabit totusi spre metrou si bine am facut, dupa aceea s-au inchis [...] — vezi review [+20 poze]
Grand Hotel Varna Hotel 5 / SF CONSTANTIN ȘI ELENA

Puțin mai bine, dar...

Am fost acolo de Pasti. Hotelul curat frumos, In camere cald se facea zilnic curatenie. Masa mult mai buna decat in celalalte dati cand am fost (vezi impresii, vezi impresii). Copii au avut Disco in fiecare seara si animatori. Un parc minunat. Piscina curata si cu apa fr calda Dar... nu cred ca merita 5 stele. In camere asternuturi curate dar rupte la fel ca si tapiseria de la fotolii. Imi pare rau ca am uitat sa pozez halatul care avea 3 gauri de toata frumusetea. Internetul a [...] — vezi review [+3 poze]
Cu avionul în/spre Ciprul de Sud / #CĂLĂTORII
  • APRILIE, 2017
  • de: dorgo [21.04.17]
  • RECOMANDĂ

Drumul spre Larnaca

Astazi va prezint doar copertile unei carti. Pe prima coperta scrie „Drumul spre Larnaca” iar pe a doua, „Drumul spre casa”. Intre ele, zace cartea propriu zisa, pe care am sa v-o povestesc saptamana viitoare. La drum! "Plec de-acasa de Pasti si ma-ntorc la Craciun". E-o vorba ce se poarta acum. E iarna de-a binelea. Brrr! Ce frig e-n tara noastra! Cod portocaliu. Dar nu peste tot e asa prin lumea asta mare. La doua ore si ceva de noi, (de zbor) printre palmieri, leandrii si [...] — vezi review [+21 poze]
Pensiunea Ovidiu 4 / CRIȘAN
  • APRILIE, 2017
  • de: elenacoz [21.04.17]
  • RECOMANDĂ

Aprilie 2017

Am vizitat pensiunea Ovidiu dupa Paste, regret putin deoarece am prins vreme urata si nu am putut sa ma bucur cu adevarat de natura. Locatia este foarte frumoasa, am avut apa calda si caldura. Eu nu sunt fana preparatelor din peste dar mancarea a fost foarte buna. Recomand plachia si carasul prajit cu mamaliguta cu mujdei, borsul de peste a fost foarte bun desi am fost sceptica la inceput deoarece nu am mai mancat pana acum. Exceptand faptul ca nu am prins vreme frumoasa, locatia este [...] — vezi review [+1 poze]
Sfaturi utile pentru vacanța la Veneția / VENEZIA / VENEŢIA
  • APRILIE, 2017
  • de: bel_lira [20.04.17]
  • RECOMANDĂ

Cum calatorim in Venetia

Anul acesta am ajuns la Venetia. Recunosc ca am avut ceva emotii in legatura cu aceasta calatorie. Ma gandeam ca de data asta va fi putin mai complicat, ca o sa ne orientam mai greu, ca va fi mai dificil cu transportul si ca, in general, vom fi pusi in fata unor experiente noi, putin altfel, iar gandul acesta imi crea un oarecare stres... Dar nu a fost deloc asa!!! Transportul este atat de bine pus la punct incat nu ai cum sa nu te descurci oriunde te-ai afla, pe apa sau pe uscat :) Am avut [...] — vezi review [+11 poze]
Divertiland Playland / BUCUREȘTI
  • APRILIE, 2017
  • de: dalumian [20.04.17]
  • RECOMANDĂ

O fi ploaie, dar.....nu ne pasa

Vacanta, ploaie, frig, copii plictisiti. Ce facem astazi? Intreaba ei plictisiti. La pationar mergem in week-end, la film am fost ieri, la teatru nu este nimic atractiv. Atunci ramene un loc de joaca acoperit. Si asa am ajuns la Divertiland Playland. Locul de joaca este situat pe Soseaua Pipera, langa serviciul de pasapoarte si inmatriculari, de fapt in spatele acestuia. Pentru a ajunge aici dinspre Bucuresti se tine Soseaua Pipera iar in dreptul Serviciului Permise se tine soseaua pe [...] — vezi review [+11 poze]
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.0650391578674 sec
    ecranul dvs: 1 x 1